Yareal zbuduje SOHO

Yareal zakupił od spółki SOHO Development ponad 5-hektarowy teren na Pradze–Południe, znany jako SOHO Factory. W tej unikalnej lokalizacji Yareal – zachowując charakter i ducha projektu stworzony przez poprzedniego właściciela – wzniesie kompleks mieszkalny mierzący blisko 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej, łączącej postindustrialny klimat z nowoczesnością. Nowe osiedle zostanie wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a przyjazny dla środowiska charakter wszystkich etapów inwestycji potwierdzi zielony certyfikat BREEAM.

W ostatnich latach dzielnica stała się jednym z najpopularniejszych miejsc zamieszkania w stolicy, m.in. dzięki intensywnym działaniom rewitalizacyjnym prowadzonym w prawobrzeżnej części miasta oraz dynamicznemu rozwojowi osiedli mieszkaniowych.

Kompleks planowany przez Yareal na terenie SOHO będzie realizowany etapami i zgodnie z całkowicie nową koncepcją urbanistyczną. Komercjalizacja nowego osiedla rozpocznie się przed końcem 2018 r. od pierwszego budynku, który powstanie u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej. Znajdujące się na terenie SOHO trzy zabytkowe budynki zostaną zrewitalizowane. Yareal zamierza wkomponować nowe budynki w istniejącą zabudowę, zdominowaną obecnie przez ceglane, poprzemysłowe obiekty. Intencją dewelopera jest gruntowna renowacja zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków oraz wprowadzenie do budynków zróżnicowanych usług, które uzupełnią ofertę obecnych już na terenie SOHO restauracji, placówek handlowych i usługowych oraz infrastruktury społecznej. Yareal w ciągu ostatnich kilkunastu lat działalności na warszawskim rynku nieruchomości zdobył cenne doświadczenie w przywracaniu blasku historycznej zabudowie. Know-how firmy będzie katalizatorem dalszego prężnego rozwoju SOHO.

Dotychczas na terenie SOHO Factory powstało kilka nowych inwestycji mieszkaniowych wzniesionych w ostatnich latach na zachodnim i wschodnim krańcu kompleksu. Yareal nabył najbardziej atrakcyjną, środkową część kwartału, gdzie wzdłuż centralnej alei zostanie wybudowany wielofunkcyjny kompleks apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Pierwsze lokale trafią do sprzedaży za rok, a realizacja całej inwestycji jest wstępnie planowana na około sześć lat. Szczegółowy harmonogram inwestycji będzie znany po sfinalizowaniu prac nad koncepcją urbanistyczną dla całego kompleksu SOHO.

fot. archiwum