Z akcentem na drewno

Drewno znów stało się niezwykle modne. Nie wracamy jednak do drewnianych boazerii czy sklejkowych mebli, ale ekskluzywnych drewnianych akcentów w architekturze nowoczesnych wnętrz.

Naturalne drewno, ze względu na swój ekskluzywny charakter i stosunkowo wysoką cenę, staje się dobrem rzadkim. Dołączając do takich surowców jak szlachetne metale i drogie kamienie, stosowane jest przez projektantów w sposób oszczędny. Nawet w kolekcjach mebli z półki premium materiałem konstrukcyjnym są częściej płyty drewnopochodne: wiórowe lub MDF uszlachetnione okleinami lub lakierami. Drewno naturalne pojawia się jednak jako piękny akcent, przyciągając uwagę naszych zmysłów: wzroku i dotyku.

drewno 3 (Large)

Naturalne drewno wróciło do architektury wnętrz w postaci eleganckich akcesoriów i dodatków. Znajdziemy je np. w nowoczesnych szufladach do mebli pokojowych, kuchennych i łazienkowych w postaci funkcjonalnych organizerów. W swojej kolekcjach szuflad InnoTech oraz ArciTech firma Hettich zaproponowała kilka rozwiązań, które ułatwią przechowywanie przedmiotów i jednocześnie niezwykle poprawiają estetykę mebli.

fot. Hettich