Zbliżają się targi GMINA

gmina kadr

W dniach 7–9 października stolica Wielkopolski stanie się miejscem prezentacji bogatej oferty nowoczesnych rozwiązań wpływających na podniesienie komfortu życia mieszkańców gmin, miast i wsi.

 

Piąta edycja Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA, organizowana na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich przebiegać  będzie pod hasłem „Uwalniamy potencjał regionów”. Wskazuje ono nie tylko na potrzebę płynnie przebiegającej komunikacji pomiędzy przedsiębiorcami i inwestorami a samorządami, lecz również na konieczność aktywnego wdrażania innowacyjnych projektów podnoszących komfort życia mieszkańców gmin.

Atutem, na który wskazują zwiedzający targów GMINA jest szeroki zakres oferowanych produktów i usług z zakresu architektury miejskiej, infrastruktury techniczno-komunikacyjnej czy informatyki w instytucjach publicznych. Oferta wystawiennicza targów pomaga wystawcom podjąć efektywne i korzystne decyzje o planowanych inwestycjach przyczyniając się w ten sposób do rozwoju regionów i uwolnienia ich potencjału. Produkty oferowane przez wystawców targów GMINA zapewne będą pomocne w tym procesie, który rozpoczęły już dwie firmy Art-Metal i In-Tend. Produkty tych firm, latarnia stylowa typu „K” firmy Art-Metal (stoisko nr 3) i „Organizator zamówień” firmy In-Tend (stoisko nr 22), wyróżniające się wysoką jakością i nowatorstwem zostały już nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z tymi i wieloma innymi produktami będzie można zapoznać się zwiedzając ekspozycję w pawilonie nr 15.

Wójtowie, sołtysi, burmistrzowie, prezydenci i starostowie zaprezentują ofertę inwestycyjną własnych regionów. Umożliwi im to odbywający się w tym samym czasie Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD. Stanowi on doskonałą okazję do prezentacji oferty inwestycyjnej miast i wsi, czy instytucji wspierających rozwój regionów. Swoją obecność potwierdziły tam m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Miasto Olsztyn, Jaworzno, czy też Kostrzyn nad Odrą

Wzorem poprzednich edycji targi GMINA wzbogaci interesujący program wydarzeń – specjalny cykl debat, seminariów i konferencji. Pierwszego dnia (poniedziałek, 7.10) odbędą się konferencje na temat partnerstwa publiczno-prywatnego oraz informatyzacji jednostek samorządu terytorialnego, a w szczególności sołectw. Natomiast we wtorek (8.10) Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zaprasza na konferencję „Wieś polska, wieś innowacyjna”.

Drugi i trzeci dzień targów (8-9.10) to organizowany we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita Kongres Samorządów GMINA. W jego trakcie prowadzone będą dyskusje poświęcone istotnym zagadnieniom skierowanym do jednostek samorządowych m.in. na tematy: funduszy unijnych na lata 2014-2020, finansowania inwestycji samorządowych czy inwestycji infrastrukturalnych.

Patronat Honorowy nad targami GMINA i salonem INVESTFIELD sprawują: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, Związek Województw RP, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

Wszystkich zainteresowanych obecnością na targach zapraszamy do odwiedzania strony www.mtp24.pl, umożliwiającej zakup biletów na wydarzenie. Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA oraz Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD otwarte będą w godzinach 9:00-17:00

 

 

 

Translate »