Ze słonecznych Włoch wprost na polskie stoły

Firma Atlanta A.M., wyłączny dystrybutor marki Melissa Primo Gusto w Polsce, przedłużyła umowę najmu w SEGRO Business Park Warsaw, Żerań. Przez kolejne trzy lata w magazynie o powierzchni 1 750 m2 przechowywane będą m.in. makarony, przetwory pomidorowe i wysokiej jakości kremy balsamiczne. W transakcji pośredniczyła firma Colliers International.

Firma Atlanta A.M., obecna na polskim rynku od ponad 20 lat, należy do greckiej grupy Melissa Kikizas S.A., która działa w przemyśle spożywczym od ponad sześciu dekad i obecna jest na rynkach ponad trzydziestu pięciu krajów na całym świecie. Spółka dostarcza konsumentom produkty charakterystyczne dla śródziemnomorskich regionów, poczynając od makaronów, przez przetwory pomidorowe, oliwki i oliwy, aż po oryginalne kremy balsamiczne czy chałwy. Z siedziby, znajdujące się na terenie kompleksu SEGRO w Żeraniu, firma prowadzi dystrybucję towarów na terenie Polski, a w najbliższym czasie planuje rozszerzyć działalność na kraje bałtyckie.

„W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie konsumentów dietą śródziemnomorską, zarówno w Polsce jak i na świecie. Wzrost ten jest stały i wynika między innymi z większej otwartości na mniej tradycyjne formy – makarony z pszenicy durum czy makarony pełnoziarniste. Coraz większą popularnością cieszą się także produkty prozdrowotne – makarony pełnoziarniste, orkiszowe, bezglutenowe. W najbliższych planach mamy rozpoczęcie dystrybucji do krajów bałtyckich, dlatego tak ważna jest dla nas lokalizacja. Lokalizacja naszego magazynu zapewnia nam swobodną komunikację zarówno w obrębie aglomeracji miejskiej, pozostałych regionów kraju, a także do wcześniej wspomnianej Litwy, Łotwy i Estonii.” – informuje Adam Dyszyński, z Atlanta AM w Polsce.

fot. Segro Business Park Warsaw Żeran / materiały prasowe