„Zielona” budowa Jaśminowego Mokotowa V

Skanska rozpoczęła budowę piątego etapu inwestycji na warszawskim Mokotowie. W ramach projektu powstanie 6 dwupiętrowych budynków, a w nich łącznie 88 mieszkań o metrażu od 26 do 106 m kw. Za projekt odpowiada pracownia BBGK Architekci, a nad realizacją osiedla czuwa spółka mieszkaniowa Skanska wraz z generalnym wykonawcą – Skanska S.A. Budowa inwestycji jest w całości zasilana „zieloną” energią.

Przed laty Jaśminowy Mokotów był pierwszym projektem mieszkaniowym w Warszawie, którego budowa w całości była zasilana energią ze źródeł odnawialnych. Kolejny etap osiedla to kontynuacja nie tylko docenianych założeń architektonicznych, ale także filozofii zrównoważonego budownictwa, z którego słynie szwedzki deweloper.

System smart home Appartme by Skanska znajdzie się każdym mieszkaniu, które powstanie wraz z nowym etapem osiedla. To technologia, która pozwoli mieszkańcom sterować oświetleniem i zasilaniem gniazd elektrycznych oraz regulować ogrzewanie w swoich lokalach. Każdy z właścicieli będzie miał możliwość samodzielnego rozbudowania bazowych funkcji systemu, rozszerzając go np. o czujniki obecności w mieszkaniu, czy też sterowanie roletami i punktowym oświetleniem. Podobnie jak inne inwestycje mieszkaniowe Skanska, Jaśminowy Mokotów V będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

fot. materiały prasowe