Złota 44 w nowych rękach

Jak podała gazeta.pl, warszawski apartamentowiec Złota 44 został sprzedany przez Orco Property Group firmie BBI Development, którą wsparł amerykański funduszu Amstar. BBI zapłacił 63 mln euro, tj. ok. 260 milionów złotych.

BBI Development zawarł umowę z Amstar, zgodnie z którą przejmie kompleksowe zarządzanie i nadzór nad inwestycją, wybierze generalnego wykonawcę do zakończenia całości inwestycji, pozyska środki finansowe, zajmie się też sprzedażą apartamentów i komercjalizacją powierzchni handlowych. W zamian otrzyma premię deweloperską za realizację projektu, która będzie zamieniana na akcje wyemitowane przez spółkę z portfela Amstar, oraz wynagrodzenie ze sprzedaży apartamentów. Amstar będzie inwestorem pasywnym.

BBI jest inwestorem takich obiektów, jak Plac Unii, Rezydencja Foksal czy zespołu mieszkaniowego w dawnej wytwórni wódek Koneser w Warszawie. Zakończenie Złotej 44 planowane jest na jesień 2016 roku i – według przewidywań prezesa BBI – pochłonie jeszcze około 300 milionów złotych.

fot. materiały prasowe

 

Translate »