„Złoty Koń” dla Dekady Konin

Spółka Dekada Konin zdobyła statuetkę „Złotego Konia” w kategorii Sponsor Roku – Za Serce. Nagroda przyznawana jest przez Miasto Konin firmom i instytucjom za wybitne osiągnięcia w biznesie i działania na rzecz Konina. Dekada SA, inwestor i deweloper, zbuduje w mieście zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne. Mieszkańcy zyskają nowy obiekt komercyjny oraz dwa nowoczesne dworce. Inwestycja realizowana jest we współpracy z Xcity Investment Sp. z o.o., spółką należącą do Grupy PKP.

Konkurs o statuetkę „Złotego Konia” zorganizowany został w tym roku już po raz 21. Nagroda przyznana został w czterech kategoriach: Mikroprzedsiębiorstwo Roku, Mała i Średnia Firma Roku, Sponsor Roku – Za Serce oraz Człowiek Roku. Tegoroczne statuetki zostały wręczone podczas Gali Konińskiego Biznesu, 2 lutego w Konińskim Domu Kultury. Spółka Dekada Konin zdobyła statuetkę „Złotego Konia” w kategorii Sponsor Roku – Za Serce.

– Serdecznie gratuluję w imieniu Pana Prezydenta Józefa Nowickiego wszystkim nominowanym, szczególnie tym, którzy otrzymali statuetkę „Złotego Konia”, w tym Dekadzie Konin. Spółka, oprócz tego, że wybuduje w naszym mieście nowoczesny dworzec kolejowy i autobusowy wraz z centrum handlowo-komunikacyjnym, wsparła także budowę sali gimnastycznej, sportowo-rehabilitacyjnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie. Budowa ta jest dla Miasta priorytetem, spowodowanym pilną potrzebą dzieci i ich rodziców. Przyspieszenie o rok tej inwestycji byłoby niemożliwe bez wsparcia naszych darczyńców. To bardzo ważne dla naszej lokalnej, konińskiej społeczności. Jeszcze raz w imieniu Pana Prezydenta i mieszkańców naszego miasta bardzo dziękuję za ten niezwykły gest – komentuje Sebastian Łukaszewski, zastępca prezydenta Konina.

Budowa Dekady Konin ruszy wiosną 2018 roku. Otwarcie planowane jest w I połowie 2019 roku.

fot. materiały prasowe