Żuraw wylądował w Monopolis

W połowie lipca uroczyście uruchomiono 56-metrowy żuraw na budowie drugiego etapu kompleksu biurowo-usługowego Monopolis w Łodzi. Tym samym rozpoczęła się realizacja jednej z dwóch wież na terenie tej inwestycji. Nowobudowany, dwunastokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni 8400 mkw. stanie od strony ulicy Wydawniczej. Generalnym wykonawcą jest firma KARMAR S.A., od ponad dekady będąca częścią francuskiego giganta budowlanego Bouygues Construction. Wyłącznym agentem odpowiadającym za proces komercjalizacji jest agencja JLL.

Poziom wynajęcia powierzchni biurowej pierwszego etapu osiągnął 100%. Virako, deweloper kompleksu, podjął więc decyzję o rozpoczęciu realizacji drugiego etapu inwestycji. W jego ramach powstaną dwa budynki – M3 o wysokości ponad 49 metrów (12 kondygnacji) i M4 (3 kondygnacje) o łącznej powierzchni najmu biur – 8650 mkw. i usług – 750 mkw. oraz garaż podziemny dla 100 samochodów. Elewacja siedmiu dolnych kondygnacji zostanie wykonana z kortenu, dzięki czemu fasada swoją naturalną patyną będzie nawiązywać do ponad stuletnich ceglanych budynków dawnego Monopolu Wódczanego. Górne kondygnacje to przeszklona fasada, lekko cofnięta w stosunku do obrysu podstawy budynku. Obiekt zostanie idealnie wkomponowany w przestrzeń, łącząc nowoczesność z zabytkowym duchem miejsca.

Kompleks Monopolis łączy w sobie funkcję biurową, usługową i kulturalną wraz z szeroką ofertą gastronomiczną. Jego głównym wyróżnikiem są budynki historyczne, w tym nowoczesny biurowiec klasy A, który powstał w gmachu głównym, dawnej rozlewni Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Autorem projektu architektonicznego jest polska pracownia Grupa5 Architekci. Planowany termin zakończenia budowy drugiego etapu to III kwartał 2021.

fot. materiały prasowe