Brain Embassy w powstanie w centrum Warszawy

Przy ulicy Czackiego w Warszawie ruszyły prace budowlane, mające na celu odrestaurowanie fasady i poddanie całkowitej metamorfozie wnętrz budynku, w którym dawniej mieściły się siedziby ikonicznych miejsc na mapie Warszawy. Adgar Poland, właściciel zakupu wartego 36 mln złotych, który otworzy tam czwartą lokalizację co-creatingu w Warszawie pokazał pierwsze wizualizacje Brain Embassy, inspirowane historią budynku.

Nieruchomość mieszcząca się przy ulicy Czackiego została zakupiona przez firmę Adgar Poland w połowie listopada 2018 roku. Budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną. Został wybudowany w 1953 roku,  w stylu przedwojennego modernizmu. Wyjątkowy wygląd nadają mu duże okna oraz kamień, który dominuje we wnętrzu. Architekci z biura Archicon zwracają uwagę na strukturę budynku, która istotnie wpływa na akustykę we wnętrzu. W kontekście co-creatingu jest to bardzo ważne, gdyż pozwala na spokojną pracę użytkowników. Budynek zostanie odświeżony, ale jego oryginalność zostanie zachowana poprzez odtworzenie oryginalnego tynku. Od strony ulicy Dowcip dobudowane zostanie osobne wejście prowadzące do restauracji. Powstanie górna nadbudowa oraz długie tarasy na piątej oraz pierwszej kondygnacji budynku.

Wnętrze co-creatingu, chociaż o tym samym kodzie DNA co poprzednie, zachowa aktorskiego ducha teatru. Architekci z biura mode:lina zaplanowali elementy jednoznacznie kojarzące się z kinem, aktorami i przedstawieniami teatralnymi. Budki telefoniczne, znane z innych lokalizacji Brain Embassy, zmienią się w kasy biletowe, a za fotele do pracy posłużą siedziska teatralne lub kinowe. Toalety natomiast, zaprojektowane zostały na wzór teatralnej garderoby. Swój charakter zyskają również klatki schodowe, które będą zachęcały najemców do pieszych spacerów. Budynek o historycznym charakterze zostanie odnowiony i wyposażony tak jak nowo powstałe, wysokiej klasy budynki. Na dachu budynku znajdą swoje miejsce panele słoneczne, a wewnątrz dostępna będzie zaawansowana infrastruktura IT.  Oprócz unikalnych dodatków, architekci pozostaną przy standardzie założeń wymaganych przy projektowaniu wnętrz Brain Embassy. Podstawą wykonania pozostaną surowe materiały, takie jak drewno czy cegła. Pojawią się również znane już z poprzednich realizacji pokój drzemek, miejsce medytacji oraz tzw. loud-room, czyli pomieszczenie do ćwiczeń z workiem bokserskim. Przestrzeń co-workingowa zostanie wyposażona w biurka o zmiennej wysokości oraz bibliotekę do cichej pracy.

Pierwsza przestrzeń Brain Embassy została otwarta w Adgar Park West na warszawskiej Ochocie w 2016 r. i zajmuje dziś 3000 m kw. W 2017 r. w budynku Adgar Plaza One na biznesowym Mokotowie powstała druga lokalizacja. Oba obiekty oferują łącznie 5400 m kw. powierzchni. Kolejna, trzecia powierzchnia BE w Warszawie, została otwarta w połowie 2018 r. w budynku Adgar BIT, przy ul. Konstruktorskiej 11. Co-creating Brain Embassy poza dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, zyskał uznanie w oczach rynkowych ekspertów, architektów i dziennikarzy. Potwierdzają to liczne nagrody, w tym przyznany w listopadzie 2017 roku tytuł „Innowacji Roku” w konkursie CIJ Awards, nagrody w konkursach organizowanych przez magazyn Eurobuild CEE, firmę doradczą CBRE, a także International Media Design Award przyznawana przez chiński magazyn wnętrzarski Modern Decoration, czy Best Office Awards 2019 w kategorii Najlepsze Wnętrze Zagraniczne. Docelowo Adgar Poland planuje wdrażać polski koncept BE w każdym budynku biurowym w swoim portfolio, a także rozwijać go na pozostałych rynkach, na których funkcjonuje, czyli w Izraelu, Kanadzie i Belgii.

fot. materiały prasowe

 

Translate »