Jak bezpiecznie poruszać się po stromym dachu

W ofercie firmy KRAUSE dostępne są drabiny kominiarskie i dachowe – umożliwiające bezpieczne poruszanie się po dachu. Odpowiednio wyprofilowany kształt stopni, szerokość podłużnic oraz wielkość drabiny zwiększają wygodę podczas korzystania i minimalizują ryzyko wypadków podczas prac na dachu.

KRAUSE oferuje wykonaną w całości z aluminium drabinę kominiarską. Rozwiązanie to wyposażone jest w półokrągłe, ryflowane szczeble poprawiające stabilność, a tym samym i bezpieczeństwo użytkowania. Kształt tej drabiny został specjalnie wyprofilowany tak, aby można było montować ją na dachach o różnych kątach nachylenia. Duże znaczenie odgrywa wielkość podłużnic. Elementy te o szerokości 90 mm zapewniają 60 mm przestrzeń między dachem a szczeblami drabiny, co wyjątkowo ułatwia poruszanie się oraz zabezpiecza powierzchnię dachu przed uszkodzeniami. W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia drabiny za pomocą łączników.

drabina_dekarska_krause

Firma KRAUSE dostosowała również swoje produkty do potrzeb dekarzy, wykonując drabiny dachowe z aluminium, drewna lub kombinacji drewna i aluminium. Podłużnice tych drabin wykonane są z wodoodpornego, klejonego drewna warstwowego lub z aluminium. Szczeble zrobione są z kolei z aluminium lub z drewna bukowego. Dużą zaletą takiej drabiny dachowej są stabilne, wygięte stopnie, które ułatwiają utrzymanie równowagi podczas prac. Wszystkie modele drabiny dachowej mają szerokość 37cm, ale różnią się wysokością.

Warto jednak pamiętać, że drabiny dachowej nie należy używać jako drabiny przystawnej. Co ważne, drabina dachowa może być używana na dachach o nachyleniu większym niż 75 ̊.

Drabina dachowa mocowana jest na powierzchni dachu za pomocą pałąka zaczepianego o kalenicę. Tego rodzaju rozwiązanie powoduje, że drabinę można zamocować bez używania narzędzi. Drewniana nakładka na pałąk chroni dachówki oraz rozkłada obciążenie.

fot. materiały prasowe

 

Translate »