Za Bramką w Poznaniu

Rosnące zainteresowanie powierzchniami biurowymi w Poznaniu sprawia, że z roku na rok oddawanych jest do użytku coraz więcej inwestycji. Zlokalizowany w samym sercu miasta biurowiec Za Bramką powstał z myślą o rozwoju młodych przedsiębiorstw, startupów oraz myśli technologicznej. Głównym założeniem projektowym, które determinowało pracę architektów z pracowni Ultra Architects było stworzenie wspólnej przestrzeni wymiany myśli i energii młodych przedsiębiorców.

Centrum miasta, centrum pomysłów

Biurowiec Za Bramką położony jest w bliskiej odległości od parku Chopina. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta. Główną zaletą jest także niewielka odległość obiektu od dworca kolejowego i portu lotniczego. Obiekt uzupełnił jeden z kwartałów śródmiejskiej zabudowy i stał się kluczowym elementem rewitalizacji Placu Kolegiackiego w Poznaniu. Biurowiec posiada łączną powierzchnię ponad 16 000 m2 z parkingiem zajmującym cztery kondygnacje – w tym trzy podziemne. Jest on ogólnodostępny, dzięki czemu twórcom udało się rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w centrum Poznania.

Mieszanka idealna

Wcielenie w życie projektu Za Bramką wymagało użycia właściwych materiałów. Projektanci i wykonawcy zdecydowali się na wykorzystanie materiałów dostarczonych przez firmę Probet-Dasag. Do budowy biurowca Za Bramką użyto ok. 500 mb schodów kątowych oraz 900 m2 płyt Terrastone. Są to jednowarstwowe płyty wielkoformatowe o doskonałych parametrach użytkowych – trwałe, wytrzymałe o odporne na ścieranie są materiałem pięknym i praktycznym. Projektanci postawili także na małą architekturę od Probet-Dasag. Na terenie biurowca Za Bramką stanęły betonowe ławki, donice czy gazony w łącznej ilości ok. 400 elementów.

fot. materiały prasowe

Translate »