To był kolejny dobry rok

To był kolejny bardzo dobry rok na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, również tych luksusowych. Segment apartamentów ekskluzywnych to 1 proc. wszystkich nieruchomości dostępnych na rynku i stale rośnie, a liczba transakcji w stolicy wynosi około 200 rocznie i nie maleje.

Rafał Szczepański,  wiceprezes BBI Development:

Rosną również ceny. Analizujący pierwotny rynek mieszkaniowy w Polsce eksperci z zespołu doradztwa mieszkaniowego REAS | JLL Residential Advisory już w tej chwili mówią o dwucyfrowych wzrostach. W IV kwartale tego roku średnie ceny w segmencie apartamentów luksusowych w Warszawie przekroczyły 39 tys. zł i były o 21 proc. wyższe niż przed rokiem. Nie bez znaczenia dla tego zjawiska był zapewne ogólny wzrost poziomu cen na rynku pierwotnym, ale także fakt, że w tym segmencie nie pojawiły się żadne nowe inwestycje. 

Nas dodatkowo cieszy fakt, że nie słabnie zainteresowanie apartamentami w Złotej 44. Wieża Libeskinda została w większości zasiedlona, tętni życiem, a concierge zamawia choinki dla nowych rezydentów, którzy spędzą tu swoje pierwsze święta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane w tym roku gotowe do zamieszkania, w pełni urządzone, wystylizowane i wyposażone lokale.

Ceny apartamentów, które pozostały do sprzedaży zaczynają się od 2,8 mln pln. Warto pamiętać, że żaden inny luksusowy budynek w Polsce nie jest w stanie zaproponować w cenie apartamentu 25-metrowego basenu, strefy SPA, sali kinowej z symulatorem do gry w golfa czy 400-metrowy taras z jacuzzi. W Złotej 44 jest jeszcze szereg innych udogodnień jak np. piwniczka na wina, multimedialna sala konferencyjna, pokój zabaw dla dzieci i usługi concierge na najwyższym poziomie. Mieszka się tu wygodnie i w dobrym sąsiedztwie.

Do grona znanych mieszkańców wieży Libeskinda w mijającym roku dołączył Ricardo Sa Pinto, legenda portugalskiej piłki nożnej, który w sierpniu został trenerem Legii Warszawa. 

Złota 44 jest niepowtarzalnym miejscem. Ma wyjątkową lokalizację oraz wnętrza zaprojektowane przez światowej klasy designerów.

fot. materiały prasowe