Amatorska Liga Bowlingowa w łódzkiej Sukcesji

Bowling to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle. Te zaś uchodzą za jedną z najstarszych gier ruchowych na świecie. Choć różnice między tymi odmianami sportu koncentrują się na liczbie kręgli, budowie torów, kul oraz zasadach liczenia punktów, jedno jest pewne – najważniejsza jest dobra zabawa. 10 października rusza pierwsza kolejka Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Kręgielni Król Kul w Sukcesji w Łodzi. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości w gronie znajomych.

Amatorska Liga Bowlingowa to cykl spotkań rozpoczynający się w październiku i trwający do końca maja. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy kręgli, którzy nie zajmują się bowlingiem zawodowo. Płeć i wiek nie gra roli! Uczestnicy Ligi spotykają się co tydzień i rozgrywają turniej składający się z dwóch rund.  Po zakończonej rozgrywce przydzielane są punkty, które wliczają się do ogólnej klasyfikacji.  Wraz z końcem sezonu odbywa się finał, w którym udział biorą najlepsi gracze z całego sezonu.  Dwa razy w roku rozegrany zostanie półfinał, a cała Liga zwieńczona będzie finałem i zakończeniem sezonu. Co istotne, do Ligi można dołączyć w każdej chwili.

Udział w pierwszej kolejce jest darmowy, zaś wpisowe na każdą kolejną rundę wynosi 15zł.  Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody (m.in. kula do kręgli, vouchery kwotowe do kręgielni, gadżety bowlingowe). Wraz ze startem Amatorskiej Ligi Bowlingowej rusza nowa tabela rekordów torów.

fot. materiały prasowe