Atrium Tower zmienia właściciela

Po blisko dwóch dekadach AEW Europe zdecydowało się sprzedać warszawski budynek biurowy Atrium Tower. Nowym właścicielem został fundusz VIG FUND, nieruchomościowy wehikuł inwestycyjny Vienna Insurance Group (VIG). W procesie sprzedaży spółkę AEW Europe reprezentowała firma Savills.

Atrium Tower to budynek biurowy w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie. Deweloperem obiektu była firma Skanska Property. Oddanie nieruchomości do użytku nastąpiło w 1997 roku. Projekt po raz pierwszy zmienił właściciela w 2001 r., kiedy kupiła go firma AEW Europe. Budynek oferuje 11 500 mkw. powierzchni biurowej.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w procesie sprzedaży budynku, który w latach 90. był jednym z symboli rodzącego się rynku nowoczesnych powierzchni biurowych w Warszawie. Obecnie stanowi on wartościowy produkt inwestycyjny wynajęty przez szeroką grupę międzynarodowych i lokalnych najemców” – powiedział Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w Savills.

Michał Ćwikliński, Managing Partner, Country Head Poland w GVA Polska: „Jestem przekonany, że ten budynek biurowy będzie stanowił znakomitą inwestycję dla naszego klienta, VIG FUND, ze względu na swoją lokalizację w centrum miasta oraz stały przychód generowany przez zróżnicowanych najemców”.

AEW Europe, zgodnie ze stanem na koniec marca 2018 r., zarządza nieruchomościami o wartości 60 miliardów euro. Fundusz VIG FUND z grupy Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (“VIG”), to jedna z wiodących firm w Austrii i na terenie Europy Środkowo-Wschodniej notowanych na giełdzie papierów wartościowych. W polskim portfelu inwestora znajdują się m.in. budynki Libra Business Centre i Jasna 26.

W transakcji AEW było reprezentowane przez Savills, doradcę działającego na rynku nieruchomości oraz przez kancelarię prawną Wolf Theiss. VIG FUND doradzały firmy Schoenherr, GVA, cmT i TPA Poland.

fot. materiały prasowe