BASF Polska w West Station II

Do West Station II w Warszawie przeniosła się polska centrala BASF. Oprócz tego w Polsce działają dwa zakłady produkcyjne oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne tej firmy. Łącznie BASF zatrudnia w Polsce już 800 pracowników.

BASF wprowadził się do nowej siedziby 4 czerwca. Firma zdecydowała o pozostaniu w obszarze Alei Jerozolimskich, przenosząc się jednak do nowoczesnego biurowca o bardzo dobrej ekspozycji i lokalizacji – drugiego etapu West Station, inwestycji HB Reavis.

Nowe biuro BASF będzie ponadto w pełni dostosowane do potrzeb pracowników. W jego planowaniu i aranżacji pomaga Origameo – wewnętrzny zespół konsultantów HB Reavis, tworzony przez architektów, projektantów wnętrz i socjologów. Basf reprezentowali eksperci z JLL.

West Station posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie „Excellent”. Budynki wyposażone są m.in. w energooszczędne oświetlenie LED, systemy ograniczające zużycie wody oraz nowoczesną klimatyzację i wentylację z możliwością kontroli wilgotności powietrza i indywidualnego sterowania temperaturą. Specjalnie zaprojektowana szklana fasada zapewnia maksymalny dostęp naturalnego światła, a jednocześnie odpowiednią izolację akustyczną.

fot. materiały prasowe