Czas na podłogi

Za oknami przyroda w pełnym rozkwicie. Chcąc zaprosić ją do wnętrza, warto sięgnąć po naturalne materiały. Ciepła, drewniana podłoga to doskonały sposób, by nadać wnętrzu zdecydowany charakter, w którym elegancja łączy się z naturalnym pięknem i prostotą. Jakość, trwałość, stylowy wygląd – lite drewno na podłodze to wybór, który ma same atuty. Jedyne, o czym należy pamiętać, to postawienie na dobry gatunek, który nie będzie nadmiernie wrażliwy na zmiany mikroklimatyczne we wnętrzu.

– Wybierając dąb, jesion lub egzotyczny merbau, mamy pewność, że „praca” drewna nie będzie odczuwalna, gatunki te odznaczają się bowiem dużą stabilnością wymiarową – radzi Jędrzej Jańczak z sieci Drzwi i podłogi VOX. – Ciepłe brązy nadadzą wnętrzu szlachetny i przytulny charakter. Dobrym wyborem będzie także jeden z egzotycznych gatunków: subtelne odcienie Bambusa, jasny Teak, czy złocisty Merbau.

Dla tych, którzy marzą o drewnianej podłodze, ale dysponują ograniczonym budżetem, świetną alternatywą są deski warstwowe. Wykonane z dwóch lub trzech warstw drewna deski są pięknym, praktycznym rozwiązaniem, tańszym od drewna litego. Warstwy spodnie, wykonane z tańszych odmian drewna, pokryte są pojedynczą warstwą szlachetnego, pięknego gatunku. Są one połączone w taki sposób, że słoje są ułożone prostopadle. Eliminuje to reakcję deski na naprężenia i zmiany mikroklimatyczne, możne je zatem bezpiecznie układać na ogrzewaniu podłogowym.

fot. Drzwi i podłogi VOX

Translate »