Dynamiczny rynek biurowy we Wrocławiu

Dynamika rozwoju wrocławskiego rynku biurowego nie słabnie. W stolicy Dolnego Śląska buduje się najwięcej ze wszystkich miast regionalnych – na koniec III kwartału 2014 w budowie pozostawało 129 500 mkw. biur na wynajem, podaje raport Knight Frank.

A.Holak KnF Wywoławcze stawki czynszu i współczynnik pustostanów utrzymują się na stabilnym poziomie. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku w stolicy Dolnego Śląska podpisano umowy najmu na około 53 200 mkw., czyli zaledwie o około 14% mniej niż w całym minionym roku. Wśród nich największą była umowa typu pre-let dotycząca 16 400 mkw. w biurowcu Dominikański, podpisana przez HP Global Business Center. Od początku 2014 roku we Wrocławiu zaobserwowano znaczącą pozytywną absorpcję netto, na poziomie 41 100 mkw., co oznacza, że w bieżącym roku stan najmu na lokalnym rynku zwiększa się w stosunkowo szybkim tempie.

Warto też podkreślić, że na obecnym etapie 31% powierzchni w budowie zostało już zabezpieczone umowami typu pre-let, zatem wzrost współczynnika dostępnej powierzchni w wyniku wprowadzenia tych projektów na rynek nie powinien być bardzo gwałtowny.

il. Rozbudowa Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu, inwestor Echo Invwestment

Translate »