Dzielnice Wrocławia: Fabryczna – połączenie spokoju i aktywności

Ze wszystkich dzielnic Wrocławia zajmuje największą powierzchnię, a jej granice sięgają południowej i zachodniej części stolicy Dolnego Śląska. Fabryczna, o której mowa, przed laty tętniła życiem dzięki prężnie działającym zakładom przemysłowym. Po okresie stagnacji powraca w nowej odsłonie, wykorzystując swoje liczne atuty.

Spoglądając na administracyjną mapę Wrocławia, od razu widać przewagę terytorialną dzielnicy Fabryczna nad pozostałymi czterema – Psim Polem, Krzykami, Śródmieściem i Starym Miastem. Mieszkając w tej dzielnicy, swoją okolicę można określić jako dynamiczną, żywiołową, znajdującą się w centrum miasta, ponieważ leży w ścisłym centrum Wrocławia. Jest jednak i druga strona – spokojna, otoczona zielenią, w której nie ma pośpiechu. Tu swoje miejsce do życia znajdą zarówno osoby lubiące być w centrum wydarzeń, jak i te, które cenią spokój.

Szukając swojego miejsca do życia trzeba zweryfikować oczekiwania – jakie miejsce spełni nasze wymagania, co jest dla nas najistotniejsze, na co możemy sobie pozwolić. Wybór miejsca zamieszkania może być jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu, dlatego musi być dobrze przemyślany. Jeśli marzenia nie idą w parze z możliwościami finansowymi, trzeba znaleźć kompromis. Jego wypracowanie w takim miejscu jak Wrocław nie będzie jednak specjalnie trudne, ponieważ każda dzielnica może okazać się wyjątkowa.

W rankingach określających najbardziej przyjazne miasta do życia, Wrocław znajduje się w czołówce wymienianych, niejednokrotnie zajmując miejsce na podium. Tutaj odnajdą się zarówno studenci, jak i seniorzy, osoby z małymi dziećmi, karierowicze. Każdy zinterpretuje Wrocław na swój sposób, każdy odbierze go inaczej. Wreszcie każdy odnajdzie tę jego część, w której będzie chciał zamieszkać.

Wybierając miejsce, w którym chcielibyśmy zamieszkać, istotnym argumentem jest położenie względem odległości do pracy, szkoły przedszkola. Bierzemy pod uwagę także bliskość sklepów, punktów usługowych, zieleni, parków, dostępu komunikacji miejskiej. Miejsce to musi łączyć w sobie spokój, niezbędny do odpoczynku i odcięcia się od codziennych obowiązków, ale zarazem powinno zapewniać świadomość bycia w sercu miasta, bez konieczności pokonywania wielu kilometrów, aby znaleźć się w Rynku czy blisko kluczowych wydarzeń. Za przykład może posłużyć inwestycja Pixel House, dewelopera WPBM „Mój Ddom” SA. Mieszkania zlokalizowane są przy ulicy Legnickiej, stanowiącej łącznik zachodniej części Wrocławia z centrum miasta, przy jednoczesnym sąsiedztwie Parku Popowickiego.

fot. materiały prasowe

Translate »