Fasada Roku 2014 – specjaliści wybiorą najpiękniejszą polską elewację

Zainaugurowany w 2007 roku przez firmę Baumit konkurs Fasada Roku w ciągu zaledwie kilku lat zyskał renomę i uznanie w branży budowlanej i architektonicznej. Najlepsze projekty nagradzane są przez Jury złożone z wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. W skład komisji, która w połowie 2015 roku wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji, wchodzą uznani oraz doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele cenionych powszechnie mediów branżowych.

Konkurs Fasada Roku to autorski projekt firmy Baumit nagradzający najlepsze elewacje z zastosowaniem kompletnej technologii Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. VIII edycja konkursu wystartowała 1 września 2014 roku.

W ocenie realizacji wezmą udział doświadczeni architekci, związani ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich: Piotr Buśko, Piotr Kostka, Józef Białasik i przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, Zbigniew Maćków. Z kolei uwag z zakresu budowy i historii obiektów udzielą wieloletni pracownicy Politechniki Wrocławskiej: dr inż. Józef Adamowski z Zakładu Technologii i Zarządzania w Budownictwie, dr hab. inż. Jacek Kościuk z Katedry Historii Architektury, Sztuki i Techniki oraz dr inż. arch. Andrzej Poniewierka z Zakładu Urbanistyki.

Dbałość o detale architektoniczne oraz poszanowanie historycznej tradycji budynków poddanych renowacji oceni Barbara Nowak-Obelinda, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Edward Hardt, wydawca i redaktor naczelny czasopisma „Renowacje i Zabytki” oraz Irena Walczak, dyrektor marketingu w wydawnictwie ZPR Media (dawniej Murator) będą reprezentować branżowe media. Swoją znajomość kierunków rozwoju branży wykorzysta również Katarzyna Baranowska, menadżer kultury prowadząca portal o architekturze oraz działającą non-profit Fundację Twórców Architektury. W Jury zasiądzie również Jacek Czyżewicz, Prezes Zarządu firmy Baumit, służąc całemu gremium wiedzą na temat technologii i systemów oferowanych przez organizatora konkursu.

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 20 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie.

Translate »