Galeria Młociny sprzedana za 104,5 mln euro

Galeria Młociny, flagowy projekt handlowy należący do Master Management Group, usytuowana na warszawskich Bielanach, została nabyta przez Echo Polska Properties i Echo Investment S.A. za łączną kwotę 104,5 milionów euro (42 miliony euro netto). Budowa centrum o powierzchni handlowej wynoszącej 70 tys. m kw., jest w toku.

„Z przyjemnością ogłaszamy, że sfinalizowaliśmy transakcję sprzedaży Galerii Młociny firmom Echo Polska Properties i Echo Investment S.A. Master Management Group miało wizję nowoczesnego kompleksu handlowego w jednej z najlepszych lokalizacji, zaprojektowanego w harmonii z otoczeniem i wyposażonego w unikalne funkcje sportowe i rozrywkowe. Dzięki wytrwałej pracy naszego zespołu dostarczyliśmy na rynek rentowny projekt, który wyznacza standardy w swoim segmencie. Zdobyliśmy też zaufanie inwestorów i największych sieci handlowych” – powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

„Zakup Galerii Młociny jest zgodny z naszą strategią inwestowania w wysokiej jakości projekty handlowe w najlepszych lokalizacjach. Warszawa, w porównaniu do innych polskich miast, wyróżnia się stosunkowo niskim nasyceniem powierzchnią handlową na tysiąc mieszkańców. Warto podkreślić, że Galeria Młociny jest zlokalizowana w strategicznym punkcie komunikacyjnym, gdzie znajdują się pętle tramwajowe, przystanki autobusowe oraz stacja metra. Młociny to także dzielnica, w której systematycznie przybywa osiedli mieszkaniowych” – powiedział Hadley Dean, prezes Echo Polska Properties.

Galeria Młociny zadebiutowała publicznie w 2014 roku podczas targów MAPIC i uzyskała pozwolenie na budowę w 2015 r., natomiast budowa obiektu rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. Zespół leasingu, którym kieruje Michał Masztakowski, skomercjalizował już 60% powierzchni handlowej i pozyskał kluczowych najemców. Projekt Galerii Młociny powstał w pracowniach architektonicznych – Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor.

fot. materiały prasowe

Translate »