Ghelamco stawia na innowacyjność – projekt The Heart Warsaw

1 czerwca miała miejsce oficjalna premiera pionierskiej inicjatywy Ghelamco, MasterCard® i D-RAFT – pierwszego zlokalizowanego w Polsce europejskiego centrum współpracy korporacji i startupów.

„The Heart Warsaw” będzie to miejsce unikalne w tej części Europy wspierające najlepsze, gotowe do międzynarodowej ekspansji młode firmy, które są przyszłością najmu powierzchni biurowych. Otwarcie przestrzeni w budynku Warsaw Spire planowane jest na jesień 2016 roku.

warsaw spire GhelamcoGhelamco od lat konsekwentnie wdraża koncepcje innowacyjnych technologicznie budynków, które wyznaczają nowe, rynkowe standardy. Firma jest pierwszym deweloperem w kraju, który na taką skalę postawił na innowacyjność w biznesie i dał dowód, że aktywnie wspiera polskie startupy i scale’upy. Inwestor wspólnie z partnerami zaplanował miejsce, które ma pomóc młodym firmom w budowaniu partnerstwa i wypływaniu na szerokie, międzynarodowe wody. W ramach „The Heart Warsaw” deweloper i partnerzy będą także aktywnie wspierać firmy, dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą. Firma Ghelamco przeznaczyła dla centrum całe piętro w swojej flagowej inwestycji – Warsaw Spire.

„Wierzymy, że młode firmy, które skorzystają z projektu „The Heart Warsaw”, niedługo stanowić będą o sile polskiego rynku najmu powierzchni biurowych. Już teraz obserwujemy, że wiele firm w Polsce, w bardzo krótkim czasie od momentu swojego powstania, staje się najemcami, który potrzebują nowoczesnych przestrzeni biurowych o dużych metrażach. Przewidujemy, że ten trend będzie się nasilał” – powiedział Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group.

W ramach „The Heart Warsaw” jeszcze w tym roku zostaną uruchomione trzy programy tematyczne, związane z obszarami FinTech, sprzedaży wielokanałowej oraz Internetu Rzeczy i Smart City. W projekt ma być zaangażowanych 20 korporacji, które zdecydują się wdrażać rozwiązania tworzone przez startupy. Inicjatywa chce wesprzeć ponad 100 obiecujących scale-up’ów w pozyskaniu kontraktów z dużymi firmami. Miejsce ma też stymulować współpracę międzynarodową – docelowo 50% działających tu korporacji, funduszy inwestycyjnych i startupów ma być z zagranicy.

fot. materiały prasowe

 

Translate »