Gliwicka Dworcowa 25 z nowym lokatorem

Firma ENGINIETY wynajęła 1149 mkw. powierzchni biurowej w budynku Dworcowa 25 w Gliwicach.

Rodzime ENGINIETY wspiera liderów europejskiego rynku w cyfrowej transformacji biznesu poprzez wdrożenia i implementację rozwiązań z obszaru Commerce (w tym SAP Hybris Commerce). Do jej klientów należą firmy działające m.in. w branży telekomunikacyjnej, turystycznej i handlowej. Gliwicki zespół ENGINIETY liczy kilkadziesiąt osób i stanowi jeden z trzech oddziałów firmy w Polsce.

Pięciopiętrowy budynek znajduje się w ścisłym centrum Gliwic, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Swoją skalą i architekturą nawiązuje do zabytkowego otoczenia i spójnie wpisuje się w śródmiejską tkankę. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy, z czego drugi obejmuje rozbudowę budynku od strony ulicy Dolnych Wałów o powierzchni 3000 mkw. i 40 dodatkowych miejsc parkingowych.

— Atrakcyjna przestrzeń nowoczesnego biurowca w dogodnej lokalizacji wpływa na wygodę pracowników, stanowiąc wsparcie w realizacji celów przedsiębiorstwa. Na sukces w tym przypadku złożyła się doskonała współpraca pomiędzy dwoma oddziałami Colliers – regionalnym w Katowicach i głównym w Warszawie – podkreśla Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach, firmy reprezentującej właścicela budynku.

Głównym inwestorem projektu jest firma Global City Holdings. ArKuS jest odpowiedzialny za projekt architektoniczny, a głównym wykonawcą jest firma Takana. Colliers International jest odpowiedzialny za komercjalizację inwestycji. Ukończenie prac budowlanych planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku.

fot. Dworcowa 25, Gliwice / Global City Holdings