Globalworth Poland kupił Quattro Business Park

Zakup kompleksu Quattro Business Park w Krakowie za 139 mln euro jest rekordową transakcją w historii firmy. Globalworth Poland jest teraz największym instytucjonalnym inwestorem i właścicielem na rynku biur w Polsce z portfolio ponad 290 000 mkw. powierzchni biurowej. Wartość całego portfela spółki przekroczyła tym samym 900 mln euro i będzie nadal rosła podczas dalszej ekspansji.

Dla Globalworth Poland to już szósta i jednocześnie największa transakcja zakupu pojedynczej nieruchomości od końca 2017 roku. Firma jest obecnie w posiadaniu zróżnicowanych pod względem funkcjonalności i lokalizacji obiektów biurowych i biurowo-handlowych w Warszawie i na pięciu głównych rynkach regionalnych – we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. W portfolio oferującym ponad 345 000 mkw. poza projektami typowo biurowymi, znajduje się m.in. legendarna już warszawska Hala Koszyki i wrocławska Renoma.

Małgorzata Turek, prezes Globalworth Poland, komentuje: „Zakup Quattro Business Park pozwolił nam, zgodnie z zapowiedziami, objąć pozycję lidera sektora nieruchomości biurowych w Polsce. Zgodnie z naszą strategią, koncentrujemy się na tych aktywach, w których widzimy wysoki zwrot dzięki wysokim przychodom i potencjałowi do wzrostu wartości. Nasze portfolio to starannie dobrane, różnorodne budynki, które są odpowiedzią na indywidualne potrzeby najemców. Jesteśmy ich właścicielami i zarządcami na długi czas, koncentrując się na budowie długoterminowych relacji z naszymi partnerami”.

Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. inwestycji Globalworth, komentuje: „W niewiele ponad pół roku staliśmy się liderem najbardziej płynnego i największego rynku w regionie, charakteryzującego się dużym zaufaniem ze strony międzynarodowych inwestorów. Transakcje zamknięte w ciągu ostatnich sześciu miesięcy spowodowały ponad dwukrotny wzrost portfela Globalworth Poland i osiągnięcie natychmiastowych korzyści. Nadal dostrzegamy ekscytujące możliwości rozwoju w Polsce, która jest głównym obszarem do realizacji naszej strategii biznesowej.”

Położony w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony Quattro Business Park oferuje ok. 60 000 mkw. powierzchni najmu oraz ponad 1 300 miejsc parkingowych. Złożony z pięciu budynków kompleks posiada certyfikację BREEAM.

fot. materiały prasowe