HOUE – nowoczesny design z Dani wkracza do Polski

BM Project, dystrybutor mebli kontraktowych, wprowadza na polski rynek nową markę. Meble HOUE są zaprojektowane w prostym, nowoczesnym stylu. Dzięki wysokim parametrom użytkowym modele duńskiego producenta nadają się do użytku w ogródkach kawiarnianych i restauracyjnych oraz innych publicznych przestrzeni zewnętrznych.

CLICK to kolekcja krzeseł ogrodowych, stworzonych przez Henrika Pederesena. W jej skład wchodzą: krzesło do stołu jadalnianego, leżak, fotel bujany, fotel wypoczynkowy, krzesło regulowane i podnóżek. Meble z serii CLICK wykonane są z elementów z tworzywa sztucznego połączonych z metalowymi dodatkami pokrytych farbą proszkową i drewnianymi częściami z bambusa. Składniki tworzywa dobierane są tak, aby nadać im właściwą odporność na warunki atmosferyczne oraz wyjątkową wytrzymałość na użytkowanie.

Charakterystyczne dla kolekcji CLICK jest zapewnienie doskonałego komfortu bez wykorzystania poduszek, a także możliwość wybrania elementów kolorowych według indywidualnych upodobań. Można zdecydować się na jeden kolor wszystkich elementów lub postawić na różnorodne kombinacje kolorystyczne nadające meblom świeżego wyglądu. Elementy z tworzywa sztucznego można zmieniać według charakteru przestrzeni jaką dysponujemy. Lekki i oryginalny design mebli został doceniony i wyróżniony został nagrodą dla najlepszych projektów w Niemczech w roku 2016.

W sezonie 2017 na rynek wprowadzone zostały 2 nowe kolory dla linii CLICK – granat i ciemnoszary. Te dwie głębokie i ciepłe barwy przemienią ogród lub taras kawiarni czy restauracji w spokojną oazę. Popularna kolekcja CLICK dostępna w 12 jednolitych kolorach i dodatkowo w 2 wersjach multi-kolorystycznych.

Uzupełnieniem przyjętej z uznaniem serii CLICK jest nowa linia  mebli ogrodowych CLIPS, która po raz pierwszy zaprezentowana została w Mediolanie. Modele z tej kolekcji charakteryzują się szerokimi elementami z tworzywa sztucznego przytwierdzonymi do aluminiowej ramy. Meble CLIPS są lekkie i proste, a przy tym niezwykle eleganckie. Na linie projektu Henrika Pedersena składają się: krzesła do stołów obiadowych, fotele bujane, fotel wypoczynkowy, podnóżki i stołki barowe. CLIPS jest wykonany z plastikowych elementów wysokiej jakości połączonych z proszkowo malowanym aluminium. Ergonomiczny kształt zapewnia doskonały komfort bez wykorzystania poduszki. Aluminium w połączeniu z plastikowymi lamelami sprawia, że linia CLIPS nie wymaga konserwacji. Produkty CLIPS są dostępne z różnymi kolorowymi lamelkami zamocowanymi na powlekanej proszkowo szarej ramie.

STOŁY OGRODOWE

Połączenie elementów metalowych pokrytych farbą proszkową, bambusowego lub wyrafinowanego białego laminatu wysokociśnieniowego i eleganckiego czarnego granitu tworzą kolekcję stołów ogrodowych. Wszystkie one doskonale pasują do krzeseł HOUE i mogą stać się inspiracją dla świeżych i niecodziennych aranżacji przestrzeni na zewnątrz kawiarni i restauracji, jak również tarasów hoteli czy ogrodów.

FOUR

Stół z blatem i czterema nogami to – niezależnie od wybranego rozmiaru – podstawa linii FOUR, którą z powodzeniem można wykorzystać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Blat stołu wykonany jest z bambusa, a aluminiowe nogi powleczone są ciemnoszarą farbą proszkową. Specjalnie wytłoczony profil w ramie stołu sprawia, że jest on niezwykle wytrzymały, dzięki czemu największy model zyskuje długość aż 270 cm.

Stół FOUR jest dostępny w czterech różnych rozmiarach: 90 cm, 160 cm, 210 cm i 270 cm. Do sprzedaży wprowadzona zostały wersje do jadalni i ogrodu. Autorem projektu stołu jest Henrik Pedersen

LEVEL to kolekcja wypoczynkowa składająca się z 2 modułów oraz pufy z ramą aluminiową powleczoną szarą farbą proszkową uzupełniona poduszkami z wodoodpornej ciemnoszarej tkaniny. Kanapie towarzyszy stolik kawowy wyprodukowany z eleganckiego bambusa. Kolekcja została zaprojektowana tak, aby możliwe było komponowanie poszczególnych modułów na bardzo różne sposoby. Autorem kolekcji jest Henrik Pedersen.

O marce HOUE

HOUE to duński dom projektowy, który w swojej pracy kieruje się pasją do luksusu dostępnego w przystępnej cenie, korzystając z ogromnego talentu duńskich projektantów. Marka łączy w swoich projektach piękny i innowacyjny design, który wpisuje się w obowiązujące trendy. HOUE oferuje kolekcje mebli, które sprawdzą się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Modele duńskiego producenta zawsze spełniają najwyższe standardy w zakresie wzornictwa, przystępności cenowej i jakości. Dla HOUE bardzo ważny jest najwyższy komfort produkowanych przez markę mebli. W związku z tym, oferta marki stale jest rozwijana tak, żeby spełniała najwyższe standardy wykonania oraz zapewniała swoim użytkownikom komfort użytkowania. HOUE zleca produkcje tylko renomowanym fabrykom, z którymi bardzo blisko współpracuje już od lat. Meble nie są produkowane na skalę masową – każdy najmniejszy element jest dokładnie dobierany lub wymyślony w taki sposób, aby dokładnie odpowiadał na zapotrzebowanie konsumentów, a każde złącze lub krzywa są szczegółowo opracowywane przez wysoce wykwalifikowanych projektantów.

fot. materiały prasowe

Translate »