III edycja konkursu FUTUWAWA

Po raz trzeci projektanci, artyści i architekci przedstawią swoje utopijne i futurystyczne koncepcje urbanistyczne dla stolicy. Prace do tegorocznej edycji konkursu FUTUWAWA można przesyłać od 15 maja do 15 lipca 2014. W konkurs organizowany przez Fundację Puszka ponownie zaangażowała się firma Ghelamco, która od lat tworzy tkankę miejską.

Poprzednie edycje FUTUWAWY pozwoliły zgromadzić i zaprezentować na portalu futuwawa.pl ponad 400 odważnych, często nierealnych projektów, które stanowiły doskonały pretekst do dyskusji nad miastem, jego energią, zagospodarowaniem czy użytecznością.

FUTUWAWA to konkurs dla tych, którym nie brakuje wyobraźni i którzy chcą zadbać o mądre i innowacyjne formowanie przestrzeni miasta. W dwóch poprzednich edycjach konkursu swoje prace zgłosiły największe polskie pracownie architektoniczne, artyści działający w przestrzeni publicznej, zagraniczni twórcy architektury i sztuki, kolektywy, a także młodzi twórcy, często bez wykształcenia artystycznego, ale ze świetnymi pomysłami – mówi Magda Grabowska, jedna z organizatorek konkursu.

W tym roku projekty można nadsyłać w dwóch kategoriach: „Projekt dla Warszawy przyszłości. PORY ROKU” oraz „Projekt dla Warszawy przyszłości”. Prace można zgłaszać indywidualnie bądź grupowo, bez żadnych ograniczeń – mogą to być zarówno wizualizacje, rzuty, przekroje, grafiki lub fotografie jak i filmy i animacje w formacie mp4. Dla autorów najlepszych projektów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Przestrzeń, w której żyjemy nie może być nam obojętna i powinniśmy mieć na nią wpływ. My także żyjemy tą wizją zmian i nieustanną potrzebą tworzenia nowych, coraz bardziej innowacyjnych projektów. Jako deweloper rozwijamy miasto w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, tworzymy nowe trendy, zmieniamy Warszawę. Uczestnicy konkursu mogą nieco bardziej popuścić wodze fantazji, wiec liczymy na wyzwolenie twórczej energii wokół architektury i innowacyjne, kreatywne pomysły – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Prace konkursowe nadsyłane na platformę futuwawa.pl, będą oceniane przez jury konkursowe oraz internatów od 1 – 30 sierpnia 2014 r. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali wręczenia nagród.