Jerozolimskie Business Park z nowym właścicielem

Jerozolimskie Business Park w Warszawie, należący do IVG Institutional Funds GmbH, zostały nabyty przez fundusze zarządzane przez Ares Management (NYSE: ARES). Nabycie kompleksu biurowego w Warszawie jest częścią dużej transakcji portfelowej obejmującej osiem nieruchomości zlokalizowanych w pięciu krajach europejskich: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Polsce i Holandii, o łącznej wartości 100 mln euro. W transakcji firmę Ares reprezentowała firma Cushman & Wakefield. Jerozolimskie Business Park składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 16 840 mkw. GLA. Obiekt oddano do użytku w latach 1996-2001.

James Piper, dyrektor Ares Real Estate Group, powiedział, “Jest to portfel wysokiej jakości aktywów zlokalizowanych w całej Europie wynajęty różnym renomowanym najemcom. Nieruchomości te dają możliwość aktywnego zarządzania oraz oferują atrakcyjne stopy zwrotu.”

James Chapman, partner i dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield w Europie Środkowej, powiedział: “Nabycie kompleksu Jerozolimskie Business Park świadczy o dużym zainteresowaniu polskim rynkiem nieruchomości komercyjnych. Obiekt wyróżnia się doskonałą lokalizacją oraz prestiżowym składem najemców. Jerozolimskie Business Park stanowił znaczącą część całego portfela transakcji, co wskazuje na wzrost znaczenia rynku nieruchomości w Polsce w paneuropejskich strategiach inwestycyjnych”.

fot. materiały prasowe

 

Translate »