Księże Małe połączone z Parkiem Wschodnim

Osoby poszukujące mieszkania przestały obecnie spoglądać wyłącznie na cenę. Dla potencjalnych nabywców bez względu na to, czy planują zakup dla siebie, czy też inwestycyjnie, kluczową rolę zaczyna odgrywać otoczenie wymarzonego mieszkania, jego skomunikowanie jak również udogodnienia w spędzaniu wolnego czasu. Doskonałym przykładem takiego podejścia przy tworzenia „miejsc do życia” jest osiedle Księże Nowe zrealizowane przez wrocławską spółkę z grupy Dom Development.

Mieszkańcy wrocławskiego osiedla Księże Małe od bardzo dawna zmagali się z problemem dostępu do Parku Wschodniego. Można było dostać się do niego jedynie od strony ulicy Krakowskiej przez „Most Parkowy”. Obecnie dzięki Dom Development jest to możliwe również przez ogólnodostępną kładkę prowadzącą z osiedla Księże Nowe, przez rzekę Dolna Oława, prosto na zielone ścieżki Parku Wschodniego. Dzięki temu mieszkańcy mają do parku bliżej o ponad 900 metrów.

Koncepcja stworzenia bezpośredniego połączenia osiedla z Parkiem to pomysł m.in. Prezes Zarządu Dom Development Wrocław – Iwony Kołodziejczyk. – Stworzyliśmy mieszkańcom Księża Małego nową przestrzeń, miejsce idealne na spacery i ruch na świeżym powietrzu – podkreśla Iwona Kołodziejczyk. – Jestem przekonana, że właśnie takiego podejścia do realizowanych inwestycji oczekują od nas klienci, czyli skupienia się na ich potrzebach i oczekiwaniach.

Księże Nowe to nie tylko kładka

Osiedle Księże Nowe to już szósta inwestycja Dom Development we Wrocławiu, zlokalizowana przy ul. Rybnickiej. Projekt ten to 4-piętrowy budynek, w którym powstało 130 mieszkań i 2 lokale usługowe, usytuowane na parterze.

Ważną informacją  dla wszystkich dbających o środowisko naturalne będzie fakt, że dach budynku jest w całości pokryty panelami solarnymi. Pozwoli to nie tylko na mniejszy pobór prądu, ale również na obniżenie rachunków za ogrzewanie w sezonie zimowym.
W budynku znajduje się specjalnie zaprojektowana strefa coworkingowa, z bawialnią dla najmłodszych mieszkańców. Za projekt osiedla odpowiedzialna jest pracownia B2 Studio Witold Bolek – Józef Białasik.

fot. materiały prasowe

 

Translate »