Marine Harvest Central Europe otworzył biuro w Polsce

Marine Harvest oficjalnie otworzył biuro w kompleksie Alchemia w Gdańsku. W budynku Argon, na powierzchni blisko 2 000 mkw. mieści się centrala europejskiego oddziału firmy i rozwijane jest centrum operacyjne.

Marine Harvest Central Europe jest oddziałem norweskiej grupy Marine Harvest z siedzibą w Bergen w Norwegii. Firma specjalizuje się w hodowli i przetwórstwie łososia atlantyckiego. Swoim klientom oferuje także szeroki wachlarz produktów z ryb i owoców morza. Inwestycja w nowe biuro firmy w Gdańsku jest elementem konsolidacji funkcji, a także podniesienia standardów jakościowych. Umowa z deweloperem obiektu, firmą Torus, podpisana została na okres 5 lat. W projekt aranżacji biura zaangażowany był dział projektowy firmy Torus. Głównym założeniem było stworzenie ciekawej, przytulnej, domowej i otwartej przestrzeni, która w eleganckim stylu nawiązuje do natury Skandynawii oraz wykorzystuje najnowsze technologie.

„Jednym z przykładów jest sala konferencyjna, której przeszklone ściany zmieniają swoją przezierność za pomocą przycisku w iPadzie. Układ biura jest podzielony na 4 strefy: recepcja, część wspólna z biurami, dużą salą konferencyjną po środku i biurkami hot desk, oraz dwie części open space. Pomiędzy poszczególnymi strefami znajdują się miejsca odpoczynku, oraz duża kuchnia, która przenosi nas do lasu, gdzie możemy np. pobujać się na huśtawkach”, mówi Joanna Olejniczak-Suchecka, dyrektor działu projektowego w firmie Torus.

„Marine Harvest to kolejny inwestor z kraju nordyckiego, który rozwija się w Trójmieście. Ważnym atutem jest szeroka dostępność nowoczesnych budynków biurowych, czego przykładem jest kompleks biurowy Alchemia w Gdańsku”, komentuje Marcin Faleńczyk, kierujący pracami trójmiejskiego biura JLL, które doradzało najemcy.

fot. materiały prasowe