Metamorfoza Centrum Biurowego Lubicz

Lubicz Park – dawne Centrum Biurowe Lubicz w Krakowie – składa się z dwóch 5- i 6-piętrowych budynków, które swoją skalą wpasowują się w zabytkowe otoczenie. W ciągu najbliższych miesięcy zarówno same biurowce, jak i ich otoczenie, przejdą szereg zmian.

– Bardzo dużą wagę w tym projekcie przywiązywaliśmy do kwestii zieleni. Wokół budynku powstanie przestrzeń z dużą ilością roślin – pojawią się nowe drzewa, krzewy oraz ozdobna trawa. Do tego nie zabraknie miejsc do wypoczynku i rekreacji – staną ławki i stoliki, przybędzie też stojaków rowerowych, a na parkingu zainstalujemy ładowarki do samochodów i hulajnóg elektrycznych – mówi Paweł Choiński, z Globalworth Poland.

Zmian nie zabraknie również wewnątrz obiektów, zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Nowy wygląd zyskają przestrzenie wspólne. Gruntowne remonty przejdą lobby obu biurowców, w obrębie strefy wejścia i recepcji, oraz atrium budynku A.

– Jak przystało na nowoczesny biurowiec, w Lubicz Park nie zabraknie również rozwiązań z zakresu proptech. Podobnie jak w pozostałych naszych biurowcach, planujemy wdrożyć tu aplikację Globalworth, która po zainstalowaniu na telefonie i odpowiednim skonfigurowaniu uprawnień będzie umożliwiać pracownikom bezdotykowe przywoływanie wind czy przechodzenie przez kontrole dostępu bez konieczności posiadania karty. Aplikacja będzie również dawała możliwość zarządzania pulą miejsc parkingowych, która została przyznana w ramach umowy najmu. Z czasem będzie rozwijana również o kolejne funkcjonalności – dodaje Paweł Choiński.

Prace nad metamorfozą Lubicz Park zaczną się w tym roku i potrwają do III kwartału 2022.

fot. materiały prasowe