Najwięksi deweloperzy ponownie we Wrocławiu

Przed nami VII Dni Dewelopera, jedna z najważniejszych konferencji branżowych w kraju. Wpływ rynku deweloperskiego na polską gospodarkę, nowy kodeks budowlany, zmieniające się trendy w mieszkalnictwie, strategia rozwoju miast oraz marketing deweloperski – to najważniejsze tematy, jakie będą poruszone podczas siódmej już edycji Dni Dewelopera.

Konferencja, będąca jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży mieszkaniowej, odbędzie się 12 października 2017 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Jak co roku we Wrocławiu zagoszczą analitycy rynku i specjaliści z branży budownictwa, bankowości, finansów i architektury. Wśród gości i prelegentów znajdą się prezesi największych firm deweloperskich, szefowie banków a także politycy i samorządowcy. W debatach wystąpią wybitni eksperci, m.in.: Tomasz Żuchowski – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, prof. Witold Orłowski – członek Narodowej Rady Rozwoju, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz a także Dr Robert Sobiech z Instytutu Polityk Publicznych Collegium Civitas. Dyskusje w gronie specjalistów pozwolą wypracować szereg rekomendacji, dzięki którym branża deweloperska zyska realny wpływ na rozwój polskich miast.

Wykład inauguracyjny dotyczący wpływu zmian demograficznych na rozwój Polski i Wrocławia wygłosi prof. Witold Orłowski. Podczas debat eksperci będą dyskutować między innymi o wyzwaniach finansowych dla budownictwa w zakresie energooszczędności a także wymogach związanych z proponowanymi zmianami w Kodeksie Budowlanym. Dyskusje będą się również koncentrować na tematyce związanej z rozwiązaniami urbanistycznymi – jak planować obszary miejskie i osiedla mieszkaniowe aby żyło się tam wygodnie, jak będą wyglądać miasta przyszłości i jacy będą ich mieszkańcy. Specjaliści zaprezentują także nowoczesne rozwiązania technologiczne wspierające marketing deweloperski – jak sprzedawać nieruchomości przy zastosowaniu efektów 3D i VR oraz jak docierać do klientów przy wykorzystaniu nowych mediów. Podczas konferencji zaprezentowany zostanie także raport REAS dotyczący wrocławskiego rynku nieruchomości.

Organizatorem konferencji jest wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Zachodnia Izba Gospodarcza. Głównym partnerem merytorycznym Dni Dewelopera jest PwC. Patronatem honorowym konferencję objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

fot. materiały prasowe

Translate »