Naturalnie (nie)doskonałe: kolekcja Variano

Coraz silniejszy trend czerpania z piękna natury oraz świadomego gospodarowania jej zasobami zaowocował powstaniem kolekcji Variano. Quick Step Parquet proponuje kompozycję złożoną z klepek o różnej długości, szerokości i kolorze, które ułożone w pojedyncze deski, a te w całą podłogę, dają niesamowity efekt końcowy.

Warstwa wierzchnia desek z kolekcji Variano powstaje z elementów, które nie mogą być wykorzystane do produkcji innych podłóg: za małe, uszkodzone, ze zbyt dużymi sękami, według klasycznej selekcji zakwalifikowane są jako odpad. Projektanci Quick Step Parquet dostrzegli ich naturalne piękno i postanowili je wykorzystać.

quick-step-parqut-variano-drzwi-i-podlogi-vox

Kolekcja Variano to deski wykończone najwyższej jakości olejem opracowanym specjalnie dla marki Quick Step. Podkreśla on naturalny charakter drewna, a w przypadku drobnych uszkodzeń ułatwia naprawę z wykorzystaniem preparatu Quick Step Oil Care. Dzięki warstwie środkowej, wykonanej z twardego drewna kauczukowego, podłogi z kolekcji Variano są objęte dożywotnią gwarancją na użytkowanie w warunkach domowych.

Unikalny system łączenia UNICLICK MULTIFIT umożliwia układanie desek na trzy sposoby: samodzielnie w systemie pływającym, przyklejenie przez profesjonalnych montażystów, a także łączenie w poziomie, co bardzo ułatwia układanie podłogi w trudno dostępnych miejscach.

quick-step-parquet-variano-painted-white-oak-drzwi-i-podlogi-vox

fot. materiały prasowe

Translate »