New City jedynym budynkiem w Polsce nominowanym do BREEAM Awards 2016

Kompleks biurowy New City, zlokalizowany przy ulicy Marynarskiej w Warszawie, którym dla funduszu Hines Global REIT zarządza Hines Polska, został nominowany do międzynarodowej nagrody BREEAM Awards 2016 w kategorii „Offices – In-Use”. Jest to jedyny obiekt biurowy w Polsce wyróżniony tego typu nominacją.

Nominowane do nagrody projekty stanowią najbardziej prestiżowe przykłady zrównoważonych budynków na całym świecie. Projekty zakwalifikowane do konkursu BREEAM Awards 2016 muszą spełniać wymóg certyfikacji w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 28 listopada 2015 r. Właścicielem New City od 2013 roku jest Hines Global REIT. Hines Polska pełni w kompleksie funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości.

Kompleks biurowy złożony z dwóch budynków New City oraz New City 2, o łącznej powierzchni ponad 44 000 mkw., położony jest w centrum biurowej części Mokotowa – największej dzielnicy biznesowej Warszawy. Poza nowoczesną powierzchnią biurową, kompleks oferuje też lokale handlowo-usługowe na parterze i 1 225 miejsc parkingowych w trzypoziomowym parkingu podziemnym.

fot. materiał prasowe