Nieruchomości komercyjne. Warszawa: The Bridge osiągnął 40 pięter i 160 m wysokości

Inwestycja Ghelamco w Warszawie, The Bridge to najwyższy budynek, jaki jest obecnie budowany w Polsce. Jego konstrukcja osiągnęła już liczbę 40 pięter biurowych i 160 m wysokości.

Obecnie trwa budowa kondygnacji technicznych, z którymi wieżowiec będzie mierzył aż 174 m. Przyszłym najemcom zaoferuje w sumie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej.

– The Bridge będzie jednym z najbardziej spektakularnych obiektów w naszym portfolio. Łączy w sobie wszystkie najistotniejsze dla nas aspekty z zakresu ESG, takie jak niskoemisyjność, energooszczędność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii służących zdrowiu i komfortowi pracy. Mam nadzieję, że dzięki wyróżniającej się architekturze spod kreski holenderskich i polskich architektów, wieżowiec będzie wartościowym uzupełnieniem panoramy Warszawy i zostanie równie ciepło przyjęty przez jej mieszkańców jak nasze wcześniejsze projekty – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Prace trwają też na historycznym gmachu Bellony, który będzie częścią biurowego kompleksu. Wyeksponowany i poddany pieczołowitej renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby. Dzięki temu The Bridge stanie się miejscem, w którym przeszłość płynnie łączy się ze współczesnością. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.

The Bridge zaprojektowany został przez holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT.

fot. materiały prasowe 

Translate »