Norweski Schibsted uruchomi w Gdańsku centrum badań i rozwoju

Firma Schibsted Tech Polska, należąca do grupy mediowej Schibsted Media Group i mająca już swój oddział w Krakowie, wynajęła ok. 380 mkw. powierzchni biurowej w budynku Olivia Four, w kompleksie Olivia Business Centre. Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania warunków umowy reprezentowali eksperci z JLL. W Trójmieście Schibsted Tech Polska będzie świadczyć usługi z obszaru badań i rozwoju dla skandynawskiego koncernu mediowego Schibsted Media Group. Grupa zatrudnia ok. 7 000 osób w 27 krajach na całym świecie.

Tomasz Zarzeczny, site manager Schibsted Tech Polska, komentuje: „W Gdańsku zamierzamy uruchomić centrum programistyczne, w którym będziemy tworzyć serwisy internetowe, aplikacje na urządzenia mobilne, oraz aplikacje SmartTV w oparciu o metodyki zwinne (Agile). W tym roku planujemy zatrudnić kilkudziesięciu specjalistów oraz przewidujemy dalszy rozwój w przyszłości”.

Magdalena Reńska, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL, dodaje: „Bardzo się cieszę, że mogliśmy wspierać Schibsted w procesie wyboru powierzchni biurowej w Trójmieście, szczególnie że skandynawskie firmy cieszą się bardzo dobrą reputacją wśród pracowników. Decyzja norweskiego giganta potwierdza ponadto mocną pozycję Trójmiasta jako lokalizacji dla projektów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, szczególnie z obszaru IT oraz badań i rozwoju. Dlatego wierzymy, że firma Schibsted będzie zadowolona z wyboru Gdańska jako siedziby swojego nowego centrum”.

Na koniec I kwartału 2014 r. całkowite zasoby biurowe w Trójmieście przekraczały 470 000 mkw. dając regionowi czwarte miejsce w Polsce za Warszawą, Krakowem i Wrocławiem. Wolumen wolnej powierzchni na poziomie ponad 65 000 mkw. oznacza, że firmy poszukujące biur mają szereg ciekawych opcji do wyboru i mogą liczyć na elastyczne warunki najmu.

Olivia Four, 11-piętrowy nowoczesny budynek o powierzchni najmu 14 700 mkw., stanowi czwarty etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Do tej pory w ramach inwestycji, oprócz Olivia Four, ukończono projekty Olivia Gate, Olivia Point & Olivia Tower.

 

Translate »