Nova Królikarnia wraca do portfela Ronson Development

Ronson Development odkupi od Global City Holdings dwa pierwsze etapy projektu mieszkaniowego Nova Królikarnia wraz z infrastrukturą towarzyszącą za 83,8 mln zł. Ronson będzie mieć ponadto opcje odkupu pozostałych etapów tej prestiżowej inwestycji realizowanej na warszawskim Mokotowie za łączną cenę 78,9 mln zł. Projekt Nova Królikarnia będzie mieć pozytywny wpływ na przychody i zyski Grupy Ronson już od drugiego kwartału 2018 r., a także w latach następnych.

Nova Królikarnia to osiedle o wyjątkowej lokalizacji realizowane na warszawskim Starym Mokotowie, w sąsiedztwie zabytkowego parku Królikarnia. Projekt ten został sprzedany pod koniec 2016 r. przez Ronson Development za ponad 175 mln zł ówczesnemu akcjonariuszowi Spółki – Global City Holdings (GCH) – w ramach transakcji obejmującej wyjście GCH z akcjonariatu Ronsona. Transakcja ta powiększyła zysk brutto Grupy Ronson za 2016 rok o ponad 57 mln zł. Ronson wciąż pełni funkcję menedżera projektu, odpowiadając za jego realizację i sprzedaż lokali.

Dzięki umowom zawartym 29 marca br. z GCH, projekt Nova Królikarnia wróci do portfela Ronson Development. – Global City Holdings zamierza skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, tj. biznesie kinowym, w tym na niedawno sfinalizowanym przejęciu – poprzez Cineworld – operatora kin w Stanach Zjednoczonych w ramach transakcji o łącznej wartości 5,8 mld USD, oraz na realizacji Park of Poland, pierwszego w Polsce parku rozrywki na dużą skalę. Skorzystaliśmy więc z nadarzającej się świetnej okazji, aby powiększyć nasz bank ziemi i powtórnie włączyć Novą Królikarnię – ten wyjątkowy projekt, który bardzo dobrze znamy – do naszego portfela, za atrakcyjną cenę. Biorąc pod uwagę doskonałą lokalizację w sercu Starego Mokotowa, skalę projektu oraz jego prestiżowy charakter, trudno byłoby znaleźć w Warszawie równie atrakcyjną alternatywę na równie korzystnych warunkach – powiedział Nir Netzer, prezes Ronson Development.

– Projekt Nova Królikarnia będzie mieć pozytywny wpływ na przychody i zyski Grupy Ronson już od drugiego kwartału 2018 r., a także w latach następnych. Cena zakupu projektu Nova Królikarnia zostanie zapłacona w ratach, a źródłem tych płatności będą w większości wolne przepływy gotówkowe generowane z projektu Nova Królikarnia – powiedział Rami Geris, dyrektor finansowy Ronson Development.

Zgodnie z zawartymi umowami, Ronson odkupi od GCH dwa pierwsze etapy inwestycji wraz z infrastrukturą towarzyszącą za łączną cenę 83,8 mln zł. Część tej ceny w kwocie 23,8 mln zł zostanie zapłacona przez Spółkę w momencie sfinalizowania transakcji, czyli około 10 kwietnia br. Pozostała część zostanie uregulowana w ratach w ciągu 12 miesięcy.

Ronson wciąż będzie pełnić rolę menedżera całego projektu Nova Królikarnia, a ponadto będzie mieć opcje nabycia pozostałych etapów inwestycji za łączną cenę 78,9 mln zł. Ronson będzie mógł skorzystać z tych opcji odpowiednio:

  • do kwietnia 2019 r. w kwocie 33,9 mln zł płatnej w dwóch ratach,
  • do października 2019 r. w kwocie 35,1 mln zł płatnej w dwóch ratach,
  • do kwietnia 2020 r. w kwocie 9,9 mln zł.

W sumie, projekt Nova Królikarnia obejmuje:

  • ukończone lokale o łącznej powierzchni użytkowej 5 tys. m2, które zostaną przekazane nabywcom w ciągu 2018 roku,
  • lokale w budowie o łącznej powierzchni użytkowej 5,7 tys. m2, których ukończenie planowane jest w drugim kwartale br.,
  • lokale w budowie o łącznej powierzchni użytkowej 5,6 tys. m2, których ukończenie planowane jest w 2019 roku, a także
  • grunty przeznaczone pod budowę lokali o łącznej powierzchni użytkowej 24,4 tys. m2.

fot. materiały prasowe