Nowa inwestycja mieszkaniowa zmienia wrocławskie Nadodrze

Kurkowa_wizualizacja

Moda na budowę efektownych i nowoczesnych apartamentowców w centrum miasta trwa. Atrakcyjnie usytuowane obiekty mieszkalne ujmują zarówno niebanalną architekturą, jak i bliskością infrastruktury miejskiej. Coraz częściej alternatywą dla domu jest więc studio z antresolą i okazałym tarasem z widokiem na okoliczny park lub rzekę. Szansę na rozkoszowanie się taką wygodą jeszcze przed końcem 2014 roku będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Inwestycja „Kurkowa 14”, realizowana obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat, zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska.

Budowa wrocławskiej inwestycji to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych. Autorem koncepcji architektonicznej jest Maćków Pracownia Projektowa. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny inwestor, firma Nacarat, która powstała w 2009 roku z połączenia trzech przedsiębiorstw z Grupy Rabot Dutilleul: Palm Promotion, Bâti Conseil oraz Sedaf. Budowa kompleksu mieszkaniowego na wrocławskim Nadodrzu zainicjowała działalność tej firmy na polskim rynku. Do realizacji projektu, w charakterze Generalnego Wykonawcy, zaproszono spółkę RD bud. W portfolio firmy znaleźć można przykłady realizacji centrów handlowych, hoteli, obiektów biurowych, logistycznych i przemysłowych, a także salonów sprzedaży, stacji serwisowych oraz obiektów poddanych renowacji.  Generalny Wykonawca posiada doświadczenie również w budowie obiektów mieszkaniowych. Po sukcesie, jakim była realizacja ekskluzywnego apartamentowca „Rezydencja Eliza” w Warszawie, RD bud chętnie rozpoczął pracę, tym razem nad budową inwestycji we Wrocławiu.

Ekskluzywny apartamentowiec „Kurkowa 14” zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża Odry, tuż przy Mostach Mieszczańskich. Inwestycja położona jest także nieopodal zabytkowej, niezwykle urokliwej części Starego Miasta. W planach projektowych przewidziano osiem kondygnacji mieszkalnych, na których powstanie 210 mieszkań o powierzchni od 27 do 78 mkw. Na poszczególnych piętrach znajdą się zarówno kawalerki, mieszkania dwu – i trzypokojowe oraz okazałe studia z antresolą. Każdy lokal mieszkalny wyposażony będzie ponadto w przestronny balkon. Właściciele największych apartamentów mieszczących się na ostatnich kondygnacjach budynku będą mogli cieszyć się widokiem na Odrę, korzystając z uroków wielko powierzchniowych tarasów. Zaplanowano też miejsca parkingowe i lokale usługowe. Dopełnieniem kompleksu „Kurkowa 14” będzie prestiżowy biurowiec o powierzchni około 7 tys. mkw. Ciekawy projekt z pewnością trwale nada szyku wrocławskiemu Nadodrzu.

 il. materiały prasowe

Translate »