Nowe energooszczędne rolety wewnętrzne

Hunter Douglas wprowadził nową kolekcję tkanin do rolet wewnętrznych, które łączą atrakcyjność wizualną i wydajność cieplną z ekologicznymi właściwościami oraz znaczną redukcją konsumpcji energii (do 25 proc. w budynkach z dużą ilością szkła).

Tkaniny wykonano z włókna szklanego, powlekanego warstwą aluminiową, odbijającą ponad 70 proc. światła. Zapewniają komfort korzystania z jasnego i przyjemnego wnętrza
o odpowiedniej temperaturze. Odbicie światła zmniejsza dopływ ciepła o połowę, znacznie ograniczając potrzebę chłodzenia w lecie. Materiał wykorzystany do produkcji rolet jest niepalny, wolny od PCV, woni czy toksycznych oparów, a przede wszystkim, nadaje się do recyklingu.

Hunter Douglas wciąż rozwija nowe rozwiązania i produkty zwiększające komfort przebywania w pomieszczeniach, oszczędzające energię i przyjazne środowisku. Przykładem takich innowacji jest Screen Nature Ultimetal (SNU), materiał z włókna szklanego pokryty warstwą aluminium. Szkło jest całkowicie naturalnym i przyjaznym ekologicznie materiałem. Jest niepalne i nie emituje chemicznej woni czy toksycznych oparów. W związku z bardzo niską wartością emisji Lotnych Związków Organicznych, SNU posiada certyfikat Greenguard (Cert. nr 44878-420).

SNU Hunter Douglas 1

Jak powiedział Wouter Beck, dyrektor działu GreenTech w Hunter Douglas: „Tkaniny tłumiące światło wykonane z włókna szklanego często posiadają warstwę z PCV. Chociaż ma istotne, techniczne właściwości ochronne, PCV nie jest najbardziej przyjaznym ekologicznie materiałem pod względem produkcji czy możliwości recyklingu. Włókna stosowane w Screen Nature mają opatentowaną, nieorganiczną powłokę, która zapewnia doskonałą ochronę. Screen Nature Ultimetal cechuje się dwoma dodatkowymi zaletami: materiał jest niepalny i, dzięki brakowi środków zmiękczających, bezzapachowy.”

il. materiały prasowe