Nowy gracz na polskim rynku biur serwisowanych

Firma NewWork, operator biur serwisowanych z Węgier, otworzyła pierwszą lokalizację w Polsce. Na warszawskim Wilanowie udostępniono 3200 mkw. elastycznej powierzchni biurowej w budynku Wilanów Office Park. NewWork planuje kontynuować ekspansję w stolicy Polski i do końca 2018 r. otworzyć kolejne 10 000 mkw. biur serwisowanych.

NewWork Serviced Offices to, należąca do Property System Group, firma wywodząca się z rynku węgierskiego. W Budapeszcie operator ma status wicelidera rynku, gdzie obecnie dysponuje siedmioma lokalizacjami o łącznej powierzchni 13 000 mkw., planując w 2018 r. poszerzenie zasobów do 10 lokalizacji o powierzchni 20 000 mkw. NewWork oferuje w pełni wyposażone biura, wraz z ich obsługą administracyjną i techniczną, z możliwością wynajmu na krótki okres. Biura serwisowane zaaranżowane są zwykle w układzie gabinetowym, zapewniając użytkownikom komfort i prywatność.

„Naszej oferty nie kierujemy do startupów. Naszymi klientami są przede wszystkim firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Nie skupiamy się na wymyślnej aranżacji powierzchni, ale na zapewnieniu najemcom tego, czego najbardziej potrzebują – przestrzeni do rozwoju dostępnej od zaraz i na elastycznych warunkach” – mówi Konrad Szaruga, z NewWork Serviced Offices w Polsce.

„Do końca 2018 r. planujemy mieć łącznie pięć lokalizacji w Warszawie. Polska jest dla nas niezwykle ważna, jako największy kraj Europy Środkowej. Chcemy się też rozwijać w Pradze i Kijowie. W drugim kwartale 2018 r. zadebiutujemy na Ukrainie, w centrum handlowym Globus. To dopiero początek naszej drogi. Do końca przyszłego roku planujemy powiększyć nasz międzynarodowy portfel do 40 000 mkw.” – mówi Hubert Abt z Property Systems Group.

Zgodnie z danymi firmy Savills, najwięcej elastycznych miejsc pracy w Polsce znajduje się w Warszawie. Stolica dysponuje blisko 84 000 mkw. tego typu powierzchni w 95 lokalizacjach, z czego 44 000 mkw. stanowią biura serwisowane, a 40 000 mkw. coworki. Zgodnie z raportem „Elastyczne miejsca pracy w Polsce” opracowanym przez Savills największym rynkiem tego rodzaju powierzchni w Europie jest Wielka Brytania, gdzie tylko w samym centrum Londynu funkcjonuje ponad 1100 lokalizacji oferujących usługę coworku lub biura serwisowanego.

„Niewątpliwie w Polsce mamy obecnie do czynienia z modą na elastyczne miejsca pracy. Coworki to nowość, ale biura serwisowane są na polskim rynku obecne od połowy lat 90. dzięki firmie Regus. Teraz do tego grona dołącza również NewWork. Popularność usług oferujących elastyczne warunki najmu będzie rosła. Powodem tego jest przede wszystkim coraz większe zapotrzebowanie na powierzchnię biurową pod krótkoterminowe projekty. Dodatkowo część firm, która do tej pory korzystała z tradycyjnego najmu, może zacząć rozważać alternatywę w postaci elastycznych umów wobec wejścia w życie w 2019 r. nowych standardów międzynarodowej sprawozdawczości finansowej” – mówi Jarosław Pilch z Savills.

fot. materiały prasowe