Nowy gracz na rynku magazynów

Polski rynek nieruchomości magazynowych to jeden z sektorów, który obronną ręką wychodzi z kryzysu gospodarczego. Dlatego, mimo rosnącej podaży nowej powierzchni, wciąż pozostaje bardzo stabilnym i przy tym atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów. Do grona deweloperów magazynowych, którzy świetnie wykorzystują potencjał inwestycyjny, dołączyła firma LCube, na której czele stanęli Adrian Biesaga i Michał Stachura. Pierwsza inwestycja LCube powstanie w podrzeszowskiej Jasionce.

Dane za pierwszy kwartał 2021 r. mówią o imponujących 1,6 mln mkw. popytu. Jest to najlepszy wynik w historii polskiego rynku magazynowego. Jednocześnie deweloperzy nie zwalniają tempa, budując aż 2,3 mln mkw. nowej powierzchni, co przełoży się na ponad 20 mln mkw. łącznej, dostępnej w najbliższych kwartałach, powierzchni magazynowej w Polsce. Ogromne możliwości i dynamika wzrostu generowana w branży, skłania kolejne firmy do wejścia na coraz bardziej konkurencyjny rynek.

„Jesteśmy obecni na rynku magazynów od lat, podczas których zdobywaliśmy bezcenne doświadczenie i obserwowaliśmy jak ten rynek ewoluuje. Zeszły rok oraz zmiany, które przyspieszyła pandemia, przyniosły przełomowy moment, w którym dojrzeliśmy do decyzji, że czas na nowe wyzwania. Rozpoczęliśmy przygotowania do własnego projektu deweloperskiego. Pierwszą inwestycją LCube jest park przemysłowo-magazynowy, który powstaje w podrzeszowskiej Jasionce. W pierwszym etapie dostarczymy 5,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A, która będzie dostępna pod koniec III kwartału br. Rozpoczęliśmy już komercjalizację tej inwestycji. Liczymy na duże zainteresowanie najemców, co umożliwi uruchomieniem drugiego etapu o powierzchni ok. 19 tys. mkw. Inwestycja ma dość kameralny charakter i jest dopasowana do lokalizacji, która dzięki bliskości lotniska jest ciekawym rozwiązaniem dla branży logistycznej i spedycyjnej, a dzięki planowanym inwestycjom, lokalizacja ta, będzie tylko zyskiwać na atrakcyjności.’’ – mówi Adrian Biesaga.

,,Już na wczesnym etapie tworzenia koncepcji LCube, wiedzieliśmy, że będzie to strzał w dziesiątkę. Chcieliśmy stworzyć coś własnego, co będzie jednocześnie nowe, świeże i ambitne. Działamy ze wspólną wizją oraz celami, z pełnym wsparciem sprawdzonych partnerów i głębokim przekonaniem, że dostarczymy na rynek potrzebny, trafiony produkt. Dostaliśmy także bardzo pozytywny feedback od instytucji finansowych, co upewniło nas, że idziemy w dobrą stronę a nasze usługi są potrzebne na rynku. LCube oferuje kompleksowe rozwiązania – wybór lokalizacji dla inwestycji, współpracę z architektami i wykonawcami. Realizujemy zarówno inwestycje typu BTS (build to suit), jak i BTO (build to own), a także bardziej standardowe projekty dostosowane do potrzeb najemców.’’ – dodaje Michał Stachura.

fot. materiały prasowe