Nowy hotel Radisson w Gdańsku

Radisson Hospitality AB, spółka notowana na Sztokholmskiej giełdzie Nasdaq, będąca częścią Radisson Hotel Group, ogłosiła podpisanie umowy na otwarcie nowego hotelu Radisson Hotel & Suites w Gdańsku. W marcu 2018 r. grupa przedstawiła swoje plany wprowadzenia ekskluzywnej marki hotelowej Radisson na rynki EMEA i będzie to pierwszy hotel otwarty w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy Radisson powiększy portfolio grupy w Polsce do 16 hoteli, oferujących łącznie ponad 3500 pokoi.

Luksusowy hotel oferować będzie pełen zakres usług, zapewni inspirowaną skandynawskim stylem gościnność i dopełni ofertę hotelu Radisson Blu w Gdańsku – trzeciego najczęściej odwiedzanego miasta w Polsce (w oparciu o liczbę przylotów na lotniska) i jednego z najpopularniejszych celów wyjazdów turystycznych.

Radisson Hotel & Suites zlokalizowany zostanie w centralnej części Gdańska, na Wyspie Spichrzów. Będzie on stanowić część inwestycji DeoPlaza, centrum biznesowo-turystyczno-wypoczynkowego, w skład którego wejdą również budynki mieszkalne oraz strefa handlowo-usługowa z kawiarniami, sklepami i restauracjami.

Elie Younes, Executive Vice President & Chief Development Officer w Radisson Hotel Group powiedział: “Jest nam niezmiernie miło poinformować o planach uruchomienia pierwszego hotelu marki Radisson w Europie Środkowo-Wschodniej i naszego drugiego obiektu w wyjątkowym mieście Gdańsk. Hotel będzie znajdował się w doskonałej lokalizacji, dzięki czemu stanie się idealnym miejscem spotkań. Jesteśmy wdzięczni grupie Nowak za zaufanie okazane Radisson Hotel Group i jednocześnie serdecznie witamy ich w naszej rodzinie.”

“Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym operatorem, zagwarantuje międzynarodową skalę usług hotelowych, konferencyjnych i eventowych” – mówi Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plaza. „Zdecydowaliśmy się powierzyć zarządzanie hotelem firmie, która zapewnia najwyższy poziom usług, w najbardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie. Dzięki połączeniu ogromnego potencjału miejsca i doświadczenia operatora, hotel, który powstaje, stanie się rozpoznawalnym centrum konferencyjnym na świecie przyciągającym do Gdańska międzynarodowych przedsiębiorców.”

Planowane otwarcie pierwszej fazy inwestycji odbędzie się w czwartym kwartale 2018 roku. Hotel zaoferuje wtedy 142 pokoje i apartamenty (w tym cztery 80 m2 i pięć 35 m2 apartamentów oraz 12 apartamentów typu junior). Ukończenie drugiej fazy inwestycji odbędzie się w kwietniu 2019 i poszerzy ofertę hotelu do 350 pokoi i apartamentów.

Radisson Hotel & Suites w Gdańsku zarządzany będzie przez spółkę Radisson Hospitality AB.

frot. materiały prasowe