Pierwsi najemcy biur w budynku Proximo

Firma Hines podpisała dwie umowy na wynajem powierzchni biurowej w budynku Proximo w Warszawie. Umowa z firmą Takeda została zawarta na okres siedmiu lat i dotyczy prawie 1 700 mkw. powierzchni biurowej. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield. Kolejne 1 000 mkw. powierzchni zajmie firma Hines Polska.

Realizacja budynku Proximo rozpoczęła się w czerwcu 2014 roku, a obecnie na placu budowy trwają prace w części podziemnej. Dzięki wynajmom powierzchni biurowych i handlowo-usługowych, inwestycja ma zapewnioną ciągłość finansowania, spełniając warunki umowy kredytowej z bankiem BZ WBK.

Budynek biurowy Proximo powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu w Warszawie. Zaoferuje najemcom 28 385 mkw. powierzchni w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą widoczność budynku z głównych arterii przebiegających w jego sąsiedztwie.

Autorem projektu architektonicznego Proximo jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu. Proximo będzie mieć certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie VERY GOOD.  Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK S.A.

fot. materiały prasowe

 

Translate »