Podium Park powstaje w Krakowie

Krakowski deweloper Podium Investment wybrał Spółkę Re-Bau na generalnego wykonawcę stanu wykończeniowego budynku A, powstającego w ramach kompleksu biurowego Podium Park Krakowie. Planowany termin ukończenia pierwszego z trzech budynków to czerwiec 2018 r. Spółka RE-Bau ma znaczące doświadczenie w realizacji nowoczesnych obiektów biurowych. Firma specjalizuje się w realizacji projektów zgodnie z międzynarodowymi standardami certyfikacji BREEAM i LEED. W portfolio firmy znajdują się takie obiekty jak kompleks CH2M Center, Budynek Biurowo-Usługowy AVIA i Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.

W ramach kompleksu powstaną nowoczesne rozwiązania z zakresu ekologii i technologii takie jak: wypożyczalnia elektrycznych samochodów, skuterów i rowerów, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, a także liczne udogodnienia dla rowerzystów. Ponadto,  w biurowcu zaplanowano udogodnienia wspierające komfort pracy przyszłych pracowników, mi.n: ograniczony poziom hałasu do 40 dB i nowoczesny system klimatyzacji, dzięki któremu w budynku będzie do 50% więcej powietrza niż przewidują polskie normy.

W Podium Park powstaną również tereny zielone o łącznej powierzchni 5000 m2, w tym dwa zielone dziedzińce, a także wyjątkowa strefa Urban farming i dwa dwukondygnacyjne łączniki ze strefą zieloną na tarasach o powierzchni 725 m2 każdy.

Inwestycja uzyskała prestiżowy certyfikat BREEAM INTERIM na poziomie Outstanding. Deweloperem inwestycji jest Podium Investment.

fot. materiały prasowe