Polski design podbija Nowy Jork

Polski design rośnie w siłę, także zagranicą. Kreatywne i nowatorskie rozwiązania, współpraca z rodzimymi projektantami, wyznaczanie nowych trendów. Efekt? Meble biurowe doceniane w pokazach na całym świecie. Nowoczesne systemy Balance i Futuro reprezentowały krajowe wzornictwo i branżę meblarską w Nowym Jorku.

Właśnie zakończył się czterodniowy festiwal WantedDesign. W ramach wystawy „Pole Position. Best Brands from Poland” przedstawiono najlepsze wzorniczo produkty wiodących marek. Mikomax Smart Office zaprezentował rozwiązania szyte na miarę efektywnego biura, które oryginalny design łączą z ergonomią i funkcjonalnością.

WantedDesign jest jednym z festiwali towarzyszących NYCxDesign, który gromadzi nowojorskie inicjatywy poświęcone designowi. To najważniejsze wydarzenie łączące tematykę projektowania, kultury i edukacji. Organizatorzy skupiają się na promowaniu projektów kreatywnych poszczególnych państw. W ramach popularyzowania polskiego designu zaprezentowana została wystawa „Pole Position. Best Brands from Poland”, którą zorganizował Instytut Adama Mickiewicza.

Część festiwalu poświęcona polskiemu wzornictwu cieszyła się dużą popularnością. Swój udział w tworzeniu tego wydarzenia miała firma Mikomax Smart Office, lider dostarczający kompleksowe rozwiązania dla firm dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki pracy przedsiębiorstwa.

– WantedDesign to jeden z ważniejszych eventów prezentujących najlepszy design. Przede wszystkim skupia wiele różnych produktów, a tym samym odmiennych sposobów myślenia i projektowania, postrzegania świata w ogóle i esencji designu. To jest najciekawsze. Tutaj rodzą się trendy i nowe pomysły. Prezentowane na festiwalu projekty wskazują na przykład, jakie obecnie tendencje dominują w aranżacji miejsca pracy. W rozwiązaniach dedykowanych biurom coraz częściej odchodzi się od zastosowań stałych, ściśle określonych na rzecz tych wielofunkcyjnych, które pełnią różne role w zależności od bieżących potrzeb i pozwalają na łatwą zmianę ich rozmieszczenia w przestrzeni – komentuje Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. Marketingu i Handlu, członek zarządu Mikomax Smart Office. – Drugim elementem wpływającym na współczesne wzornictwo jest priorytetowe traktowanie pracownika, jego potrzeb oraz zdrowia. Aż 70% osób skarży się na dyskomfort w pracy. Odpowiedzią są między innymi systemy typu sit and stand z dostosowywaną wysokością blatu. Przykładem jest system Balance. Biurko sprawdzi się zarówno jako pojedyncze stanowisko pracy, jako rozwiązanie do sal konferencyjnych czy miejsce szybkich spotkań prowadzonych na siedząco bądź stojąco.

Seria Balance została już doceniona na rodzimym rynku podczas Łódź Design Festival, otrzymując w 2014 roku wyróżnienie must have! W Nowym Jorku Mikomax Smart Office zaprezentował również system Futuro autorstwa Przemysława „MAC” Stopy. Pozwala on na maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni, dzięki stworzeniu „trzeciego poziomu” – zamykanej szafce nad biurkiem. Ścianka boczna izoluje od ciągu komunikacyjnego, a środkowa listwa oddziela stanowiska i pełni rolę organizera, maksymalizując komfort pracy. Futuro pozwala zachować równowagę między miejscami skupienia a miejscami do pracy projektowej czy współpracy w ramach krótkich spotkań ad hock.

Obecność polskich marek na WantedDesign dowodzi, że rodzimy design staje się rozpoznawalny na świecie. Podczas wystawy „Pole Position. Best Brands from Poland”  zaprezentowane zostały projekty z tych gałęzi przemysłu, które aktualnie rosną w siłę, nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Polska staje się światowym liderem w zakresie projektowania i produkcji rozwiązań dedykowanych przestrzeniom biurowym. Realizacje Mikomax Smart Office Realizacje Mikomax Smart Office można znaleźć w biurach największych globalnych i polskich marek takich jak Qatar Airways, EY, Marks & Spencer, Ericpol czy Narodowego Banku Polskiego. W ubiegłorocznej edycji Łódź Design Festival system siedzisk Packman otrzymał wyróżnienie must have! 2015. Projekty firmy były pokazywane również w trakcie największych targów designu w Londynie – 100% Design w ramach London Design Festival w 2015 r., Stockholm Furniture and Light Fair w lutym tego roku, a także na największych wydarzeniach wzornictwa przemysłowego w Europie, m.in. na Praha Designblok.

fot. Mikomax

Translate »