Postępy na budowie Angel River

We Wrocławiu trwają prace na budowie Angel River – projektu deweloperskiego Angel Poland Group. – Konstrukcja od strony rzeki ma już pięć pięter, a to oznacza, że osiągnęła stan surowy otwarty. W mieszkaniach prowadzone są prace murarskie, a w garażach podziemnych instalacyjne – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor techniczny Angel River. – Jednocześnie powstaje 9- i 17-piętrowa część inwestycji w zakresie konstrukcji żelbetowej. Na budowie pracuje nawet 150 pracowników. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2018 roku. W ostatnim czasie inwestor przeprowadził również remont mariny przy rzece Oławie. – Na pomostach i molo odnowiliśmy, a także częściowo wymieniliśmy deski. Poza tym odświeżyliśmy metalową konstrukcję, a także wykonaliśmy konserwację 300 mkw. drewnianych elementów pływających. Remont kosztował w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Deweloper przebuduje też skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ta druga uzyska przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River. W apartamentowcach znajdzie się łącznie 341 mieszkań o powierzchni od 24 do 118 metrów kwadratowych z możliwością łączenia – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów.

Angel River to kolejna inwestycja Angel Poland Group po ostatnio zrealizowanych OVO Wrocław i Angel Care we Wrocławiu oraz Angel Wawel i Angel Plaza w Krakowie. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar S.A., która zrealizowała między innymi: Rezydencję Foksal, Grzybowską 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł.

fot. materiały prasowe

Translate »