Prąd zatankują w garażu podziemnym

To nowatorskie rozwiązanie. W Angel River, nowej inwestycji w sercu Wrocławia, będzie stacja ładowania pojazdów elektrycznych dla mieszkańców. W Polsce to nowość w obiektach apartamentowych.

Koncepcję nowej inwestycji apartamentowej Angel River przygotowała pracownia Gottesman-Szmelcman Architekture, a projekt wykonawczy pracownia Maćków. Planowane jest innowacyjne rozwiązanie – w garażu podziemnym zostanie wydzielone specjalne miejsce, w którym mieszkańcy-posiadacze aut z napędem elektrycznym „zatankują” swoje pojazdy.

Jeśli okaże się, że chętnych na „tankowanie” auta elektrycznego w garażu podziemnym będzie więcej, inwestor przewiduje możliwość zamontowania odpowiedniej infrastruktury również na indywidualnych miejscach postojowych.

W stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje już Wrocławski System Ładowania Pojazdów Elektrycznych (WSŁPE). W jego ramach dostępnych jest 10 stacji. Zlokalizowane są jednak wyłącznie przy obiektach komercyjnych, przede wszystkim przy niektórych centrach handlowych oraz salonach samochodowych. Wrocław planuje również uruchomienie miejskiej wypożyczalni pojazdów elektrycznych.

W ramach Angel River zaplanowano dwa budynki apartamentowe – 17- oraz 9-kondygnacyjny. Przy okazji inwestycji zrewitalizowany zostanie także fragment nabrzeża Oławy, który w przyszłości stanie się częścią ogólnodostępnego bulwaru i terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki Oławy.

fot. materiały prasowe

 

Translate »