PRCH wyróżniła Gemini Park za kampanię PR

Głosy ponad 43 tysięcy mieszkańców Tarnowa i okolic, które były efektem akcji „Jestem ZA rozbudową Gemini Park Tarnów”, zostały docenione oraz wyróżnione na arenie ogólnopolskiej. Podczas gali PRCH Retail Awards, przedstawiciele Polskiej Rady Centrów Handlowych wyróżnili Gemini Park Tarnów w kategorii „Kampania Public Relations Centrum Handlowego roku 2017”.

Dzięki zaangażowaniu klientów Gemini Park, akcja wsparcia dla największego centrum handlowego w regionie, pomimo, że nie przyniosła zmiany decyzji Rady Miejskiej, została dostrzeżona i doceniona za niespotykany rozmach i zaangażowanie tak wielu osób. 12 października z rąk przedstawicieli Polskiej Rady Centrów Handlowych, dyrektor ds. marketingu i PR tarnowskiego Gemini, Kinga Witek odebrała nagrodę.

– Otrzymana nagroda, mająca poparcie w tak dużej liczbie naszych odwiedzających, jest mocno budująca i motywująca do dalszych działań. Przyznanie wyróżnienia przez Polską Radę Centrów Handlowych, dodatkowo utwierdza w przekonaniu, że warto angażować się w strategię rozwoju i dążyć do realizacji celów, w których również zawiera się rozwój naszego miasta – mówi Kinga Witek, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Gemini Park Tarnów zdecydowało się na kampanię PR „jestem ZA rozbudową”, gdy po 4 latach starań uzyskania pozwolenia na rozbudowę centrum handlowego, proces ten został zablokowany przez tarnowskich Radnych. Decyzja Gemini o rozbudowie podyktowana była licznymi zapytaniami ze strony mieszkańców o nowe sklepy, a także osiągniętym w krótkim czasie dobrym wyniku komercyjnym. Kolejnymi czynnikami było duże zainteresowanie ze strony znanych polskich i zagranicznych marek, które chciałyby otworzyć w Gemini swoje sklepy.

Powyższe argumenty zdecydowały o przeprowadzeniu PR-owej kampanii „jestem ZA rozbudową” wśród mieszkańców Tarnowa i regionu, mającej na celu zebranie głosów poparcia za możliwością rozbudowy Gemini. Pozyskane wyniki zostały przekazane władzom miejskim jako głos mieszkańców. Podczas 4-miesięcznej kampanii zebrano dokładnie 43 060 głosów popierających rozbudowę, które zostały złożone Prezydentowi oraz Radzie Miejskiej, jednak nie wpłynęły one na zmianę decyzji.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to nowoczesny obiekt usytuowany w północnej części Tarnowa, o łącznej powierzchni ok. 80 tys. mkw., w tym 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się w nim miejsce na blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców Centrum Handlowego należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama, Media Markt. Naszymi Najemcami są także: Stradivarius, Orsay, Reserved, C&A, Hebe, CCC, Jysk, KIK, Martes Sport, Empik, Smyk, Sizeer, Douglas, Home & you, Levis, House, Cropp, Intimissimi, Calzedonia, KFC, Pizza Hut, Subway, Grycan, Big Star, Deichmann, Rossmann. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holding, z siedzibą w Krakowie – spółka specjalizująca się w realizacji obiektów komercyjnych. Oprócz Gemini Park Tarnów spółka Gemini Holding jest właścicielem Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, oddanego do użytku w maju 2009 r., którego rozbudowa rozpoczęła się w sierpniu 2012 r. Po rozbudowie obiekt dysponuje jedną z największych powierzchni handlowych w regionie – 49 tys. mkw., a grono najemców poszerzyło się o kolejne sklepy z branży modowej, usługowej oraz rozrywkowej.

fot. materiały prasowe