Prestiżowe konferencje prawnicze w Olivia Business Centre

18 września rozpoczęło się Światowe Forum Dziekanów Prawa, a już 20 września rozpocznie się konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa. Oba wydarzenia służą wymianie idei i doświadczeń, a obfitować będą w debaty na temat stanu szkolnictwa prawniczego, spotkań pomiędzy wybitnymi naukowcami z najodleglejszych stron świata.

Wydarzenia uświetnią obchody 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego. Ich głównym partnerem jest Olivia Business Centre.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Prawa (International Association of Law Schools, IALS) to jedna z najbardziej prestiżowych akademickich organizacji prawniczych, zrzeszających uznane uczelnie wyższe z ponad 160 krajów świata. Do Stowarzyszenia należy również Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Oba wydarzenia odbywające się w Gdańsku w dniach 18-22 września zgromadzą ponad 100 przedstawicieli czołowych uczelni z całego świata i będą okazją do wyczerpującej debaty na temat edukacji prawniczej i standardów prawnych, a także roli uczelni wyższych w kształtowaniu społecznych postaw prawnych. Wydarzenia te po raz pierwszy odbędą się Polsce.

– Światowe Forum Dziekanów Prawa i Doroczny Kongres IALS zgromadzą profesorów i sędziów z około trzydziestu krajów świata, ze wszystkich kontynentów. Niektóre z reprezentowanych uczelni prawniczych należą do ścisłej czołówki międzynarodowych rankingów akademickich, inne są wśród najlepszych w swoich regionach i państwach. Powierzenie organizacji tego wydarzenia Wydziałowi Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego stanowi dowód rosnącej roli polskiej nauki prawa w obszarze kształcenia prawników oraz świadczy o wysokiej pozycji naszego Wydziału jako jednej z wyróżniających się szkół prawniczych w naszej części Europy – mówi dr hab. Tomasz Koncewicz, prof. UG – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

– Olivia Business Centre to największy park biurowy w Polsce, położony w bezpośrednim sąsiedztwie  kampusu uniwersyteckiego w Gdańsku. Partnerstwo tak prestiżowego wydarzenia jest dla nas całkowicie naturalne.  – mówi Krzysztof Król z biura prasowego, reprezentującego Olivia Business Centre. – Cieszymy się, że będziemy mogli gościć uczestników w nowo otwartej przestrzeni Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej, skąd jak na dłoni będą mogli dostrzec wszystkie najważniejsze uroki Trójmiasta. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób podkreślamy również dobrą współpracę pomiędzy biznesem, a nauką. Pozostajemy otwarci nie tylko na środowisko naukowców, ale i społeczność akademicką, która licznie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych na terenie całego naszego parku biurowego.

Uczestnicy Forum Dziekanów oraz Kongresu Stowarzyszenia Szkół Prawa w czasie pobytu w Trójmieście będą mieli okazję do odwiedzin atrakcji w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Zwiedzą Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum Emigracji w Gdyni, a także wezmą udział w spotkaniach z lokalnymi władzami. Zostaną również podjęci uroczystą kolacją na terenie Olivia Business Centre.

fot. materiały prasowe

Translate »