Retro Office House i Silesia Star w rękach Globalworth

Globalworth finalizuje zakup dwóch budynków biurowych we Wrocławiu i Katowicach za ponad 113 mln euro. Retro Office House i Silesia Star oferują łącznie ponad 50 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Po przejęciu biurowców społeczność użytkowników budynków Globalworth w Polsce powiększa się o około 10 000 pracowników oraz odwiedzających i liczy już w sumie ponad 110 000 osób przebywających w nieruchomościach spółki każdego dnia.

Po finalizacji zakupu Retro Office House i Silesia Star portfel Globalworth w Polsce to już 21 nieruchomości biurowych i wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni najmu ponad 560 000 mkw. Niniejsze przejęcie jest następstwem podwyższenia kapitału spółki w kwietniu tego roku o 500 milionów euro.

„Retro Office House i Silesia Star to bardzo atrakcyjne, dobrze zlokalizowane nieruchomości w dwóch ważnych miastach regionalnych. Koncentrujemy się obecnie na tworzeniu jak najlepszej oferty dla rosnącej społeczności Globalworth w Polsce, która liczy ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w należących do nas budynkach. Naszym celem jest zaprojektowanie i zarządzanie całym doświadczeniem użytkowników tych nieruchomości. Dlatego kupujemy budynki w najlepszych lokalizacjach, przejmujemy je w zarządzanie właścicielskie, a wszystko po to, aby ściśle współpracować z najemcami i móc reagować na potrzeby naszej rosnącej społeczności”, komentuje Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektor ds. inwestycji w Globalworth, dyrektor generalny Globalworth Poland.

Retro Office House to nowo wybudowany biurowiec zlokalizowany w centrum Wrocławia. Budynek oferuje 21 900 mkw. powierzchni najmu i jest w 100% wynajęty przez m.in. Infor i Olympus. Nieruchomość została nabyta za około 59 mln euro.

Silesia Star to kompleks dwóch biurowców wybudowanych w 2014 i 2016 roku w Katowicach. Znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta. Oferuje 29 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 95% jest wynajęta firmom z sektora finansowego, technologicznego i usług. Budynki Silesia Star zostały przejęte za około 54 mln euro.

fot. materiały prasowe