Ruszyła nowa strona internetowa Fundacji Sztuka w Mieście

Fundacja Sztuka w Mieście powstała z inicjatywy Ghelamco Poland w celu promowania i inicjowania działań podnoszących jakość miejskiej przestrzeni publicznej. W ciągu ponad dwóch lat działalności zrealizowała szereg wystaw i warsztatów, promując młodych polskich artystów i aktywizując lokalną społeczność. Właśnie ruszyła nowa strona internetowa fundacji.

Fundacja Sztuka w Mieście została powołana do życia w październiku 2014 r. przez Ghelamco Poland, aby wspierać miastotwórczą misję dewelopera. Jej celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez projekty aktywizujące lokalne społeczności w przestrzeni ich zamieszkania. Przez ponad dwa lata działalności fundacja konsekwentnie ożywia miejskie przestrzenie i upowszechnia kulturę i sztukę wśród mieszkańców Warszawy.

Właśnie ruszyła nowa odsłona strony internetowej Fundacji, która w dynamiczny i intuicyjny sposób prezentuje zrealizowane dotychczas projekty i informuje o kolejnych planowanych wydarzeniach. Strona dostępna jest pod adresem www.sztukawmiescie.pl.

– Zależy nam, by lokalne społeczności miały pełny dostęp do realizowanych przez nas projektów. Chcemy o nich mówić szeroko, docierać do różnorodnych grup, aktywizować i poruszać – mówi Karolina Wlazło-Malinowska z Fundacji Sztuka w Mieście – Wykorzystując różnorodne kanały: media, nasz fanpage, stronę internetową liczymy na dotarcie do coraz nowych kręgów i zaangażowanie w nasze projekty kolejnych grup społecznych i instytucji – dodaje Malinowska.

Do najbardziej rozpoznawalnych działań Fundacji należy instalacja wielkiego neonu „Kocham Warszawę”, który pojawił się na konstrukcji Warsaw Spire w grudniu 2014 r. Dotychczas Fundacja Sztuka w Mieście zrealizowała również między innymi cykl warsztatów projektowych „Sztuka miasta. O placu, na placu”, a także szereg wystaw w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim (galeria posiada odrębną stronę internetową, na której prezentowane są aktualne i już zakończone wystawy: www.artwalk.sztukawmiescie.pl). Warszawiacy oglądać mogli m.in. wystawę „Człowiek Ciało Proces” – projekt artystyczny zrealizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, którego celem była prezentacja prac studentów i absolwentów uczelni. Do końca marca Art Walk zaprasza na wystawę Neon Inn. Obejrzeć tu można 14 neonów zaprojektowanych przez polskich artystów i designerów, a także zdjęcia kultowych neonów rozświetlających niegdyś ulice stolicy.

Sztuka w Mieście jest fundacją korporacyjną, powołaną do życia między innymi w celu poszerzenia dialogu firmy-fundatora z organizacjami, podmiotami i osobami związanymi z rozwojem i użytkowaniem przestrzeni publicznej w Warszawie. Swoje działania kieruje do mieszkańców, uczniów i studentów – osób interesujących się kształtowaniem tkanki miejskiej. Zajmuje się inicjowaniem i wspieraniem działań kulturalnych odbywających się w miejskich przestrzeniach publicznych. W ciągu dwóch lat działalności fundacja nawiązała współpracę m.in. z urzędem dzielnicy Wola, fundacją Michała Urbaniaka, Komitetem Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk, Katedrą Sztuki Krajobrazu SGGW czy Oddziałem Mazowieckim Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

fot. Art Walk / Ghelamco

Translate »