SEGRO zwycięzcą CIJ Real Estate Awards 2013

SEGRO's team at_CIJ Awards gala fot. Tod Orłowski_kadr

Inwestycja SEGRO Business Park Warsaw, Żerań zwyciężyła w tegorocznym konkursie CIJ Real Estate Awards 2013 w kategorii „Industrial / Warehouse Investment Transaction of the Year”. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 30 października 2013 roku podczas oficjalnej gali w hotelu The Westin Warsaw.

 

Nagrody CIJ Awards zostały wręczone przez Construction & Investment Journal, wiodący magazyn poświęcony rynkowi nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, już po raz dwunasty. Od 13 lat Roberts Publishing Media Group organizuje konkurs w czeskiej Pradze, a obecnie również w Polsce, Słowacji, Rumunii oraz na Węgrzech. W jury konkursu zasiadają najbardziej cenieni specjaliści w dziedzinie nieruchomości. Nagrody CIJ Awards to jedne z najważniejszych wyróżnień branżowych przyznawanych nieruchomościom komercyjnym i firmom działającym w sektorze, które osiągnęły najwyższy poziom profesjonalizmu. W tym roku transakcja SEGRO zwyciężyła w kategorii „Industrial / Warehouse Investment Transaction of the Year”.

Zakup SEGRO Business Park Warsaw, Żerań o wartości 43,2 mln euro był już drugą transakcją zrealizowaną przez SEGRO w rejonie Warszawy. We wrześniu 2012 roku SEGRO nabyło kompleks Ożarów Business Centre (aktualnie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów) za kwotę 14,1 miliona euro. Transakcje znacząco wzmocniły pozycję rynkową SEGRO w Warszawie zwiększając powierzchnię oferowaną przez SEGRO w rejonie warszawskim do prawie 140 000 m². Parki są doskonale zlokalizowane i odpowiadają na zapotrzebowanie na miejską przestrzeń logistyczną firm z sektora handlu detalicznego, obsługujących klientów w centrum miasta. W efekcie ostatniej transakcji SEGRO dysponuje w Polsce portfelem nieruchomości, wynoszącym niemal 800 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej.

„To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie tegorocznych zwycięzców konkursu CIJ. Cieszymy się, że doświadczenie i osiągnięcia SEGRO zostały docenione przez znawców rynku. Strategia naszej firmy zakłada zwiększenie obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach oraz w ich okolicy,  poprzez reinwestowanie kapitału w zakup atrakcyjnych nieruchomości oraz  własne dewelopmenty. SEGRO Business Park Warsaw, Żerań stanowi doskonałe uzupełnienie naszego obecnego portfela, składającego się głównie z najwyższej klasy magazynów wielkopowierzchniowych typu „big box”. Korzystając z okazji chciałabym podziękować zespołowi SEGRO oraz naszym doradcom, którzy przyczynili się do zawarcia tej transakcji.” –  powiedziała Bożena Krawczyk z  SEGRO na Europę Centralną.

 

na zdjęciu: Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny SEGRO na Europę Centralną oraz Paweł Sapek, Dyrektor SEGRO ds. Rozwoju na Europę Centralną , fot. Tod Orłowski / materiały prasowe

 

 

Translate »